Studenci polskich uczelni poligraficznych odwiedzili firmę Koenig & Bauer oraz użytkowników maszyn KBA Rapida


Warszawa, 24.10.2017
Tradycją stały się już organizowane i sponsorowane przez KBA CEE wyjazdy studentów polskich uczelni poligraficznych do zakładów produkcyjnych Koenig & Bauer w Radebeul. Wzbogacone są one o wizyty u klientów będących użytkownikami maszyn Rapida. W tym roku wzięła w nich udział 30-osobowa grupa, reprezentująca Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej oraz Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej. Poza wizytą w Radebeul mieli oni okazję zwiedzić dwie drukarnie bazujące na technologii Koenig & Bauer: polską – Universal Display Solutions i niemiecką – Unitedprint. Organizatorzy, których reprezentowali Paweł Krasowski – Product & Marketing Manager i Grzegorz Szymczykowski – dyrektor ds. sprzedaży i serwisu w firmie KBA CEE, zadbali też o dodatkowe atrakcje: zwiedzanie Drezna oraz browaru w Miśni.

Wyjazd rozpoczął się 9 października od wizyty w zakładzie produkcyjnym firmy Universal Display Solutions (UDS), będącej użytkownikiem dwóch wielkoformatowych maszyn arkuszowych KBA Rapida. Drukarnia ta specjalizuje się w produkcji wysokoprzetworzonych produktów na bazie kartonu i tektury i jest jednym z polskich liderów w zakresie materiałów POS. Studenci, oprowadzani przez Piotra Bielawskiego – dyrektora operacyjnego w tym zakładzie, mieli okazję zapoznać się z pełnym ciągiem technologicznym: od prepressu, poprzez dział przygotowania surowca (w tym jego cięcie na arkusze), halę produkcyjną (wyposażoną m.in. w maszyny KBA Rapida 164-6+L ALV2 i KBA Rapida 162a-5+L ALV2), introligatornię, na dziale logistyki skończywszy.

Następnego dnia grupa zwiedziła zakłady Koenig & Bauer w Radebeul, gdzie produkowane są arkuszowe maszyny offsetowe z rodziny Rapida. Studenci obejrzeli halę montażową, dział logistyki i centrum szkoleniowe; wysłuchali też dwóch prezentacji technologicznych, przygotowanych przez Joerga Henkla – Senior Sales Managera w dziale arkuszowym Koenig & Bauer oraz Wolfganga Leya – menedżera centrum pokazowego. Objęły one m.in. prezentację firmy Koenig & Bauer (obchodzącej w tym roku 200-lecie istnienia), przegląd jej portfolio (ze szczególnym uwzględnieniem arkuszowych maszyn offsetowych) oraz omówienie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, znajdujących zastosowanie w maszynach produkowanych w Radebeul.

Kolejnym punktem programu była wizyta w drukarni internetowej Unitedprint z Radebeul, której park sprzętowy bazuje na technologii Koenig & Bauer. Z myślą o polskiej grupie w pełnoformatowej maszynie Rapida 106-7+L ALV3, wyposażonej w technologię suszenia LED UV, odbyły się prezentacje druku trzech różnych zleceń, na trzech różnych podłożach. W każdym przypadku utrwalanie odbywało się z udziałem promienników LED UV, przy jednym ze zleceń znalazł też zastosowanie lakier UV, dzięki czemu uzyskano tzw. efekt drip-off. Studenci byli pod wrażeniem elastyczności i automatyzacji prezentowanej maszyny oraz bardzo krótkich czasów jej przezbrajania, co pozwoliło na sprawne wykonanie trzech niskonakładowych prac.

Zwieńczeniem tegorocznego wyjazdu była wycieczka do browaru w Miśni, gdzie jego uczestnicy wzięli udział we wspólnej kolacji. Dzień wcześniej mieli natomiast okazję zwiedzić Drezno, w którego sąsiedztwie znajduje się Radebeul.

Mówi Jan Korenc – prezes KBA CEE: „Cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy okazję gościć kilkudziesięcioosobową grupę polskich studentów w naszym zakładzie produkcyjnym. To dla nich znakomita okazja, by poznać najnowsze rozwiązania technologiczne, także w praktyce – podczas wizytowania klientów Koenig & Bauer. Mamy nadzieję, że ta dawka wiedzy będzie dla nich przydatna, również w kontekście ich planów zawodowych”.
Marta Gajadhur – opiekun grupy ze strony Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej, dodaje: „Tego typu projekty edukacyjne umożliwiają naszym studentom wzbogacenie ich wiedzy o aspekty praktyczne. Jest to zarazem inicjatywa wpływająca na uatrakcyjnienie procesu nauczania, a także integrację środowiska studenckiego. Również i w tym roku w wyjeździe wzięli bowiem udział studenci z Łodzi. Wspólnie gorąco dziękujemy firmie KBA CEE za jego profesjonalne przygotowanie”.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

baner-185x220-5

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Statystyka

Odsłon : 9073854