Agfa NV i Igepa Polska podpisują umowę agencyjną

Warszawa, 31.01.2018
W listopadzie ub.r polski oddział Agfa NV i Igepa Polska zawarły umowę agencyjną, na bazie której w ofercie tej drugiej znalazły się wielkoformatowe plotery z serii Anapurna i Jeti. W rezultacie portfolio działu Viscom firmy Igepa Polska zostało rozbudowane o wysoko zaawansowane rozwiązania drukujące, bazujące na technice inkjet UV. Dla Agfa NV zawarte porozumienie oznacza wzmocnienie jej działań handlowych, prowadzonych na obszarze naszego kraju, zarówno w segmencie przedsiębiorstw poligraficzno-reklamowych, z których część już korzysta z zalet technologii cyfrowej, jak też drukarń bazujących dotychczas na maszynach offsetowych.

Przemysław Arabski, kierujący działem druku cyfrowego Agfa w Polsce, mówi: „Podpisana umowa jest w pewnym sensie kontynuacją naszej wieloletniej współpracy z firmą KML Solutions, której działalność w marcu zeszłego roku została przejęta przez Igepa Polska. Cieszymy się, że z myślą o dalszym, dynamicznym rozwoju naszego biznesu inkjetowego pozyskaliśmy tak ważnego partnera, dysponującego rozbudowanymi strukturami handlowymi i odpowiednim zapleczem logistyczno-magazynowym. Udziały rozwiązań Agfa w rodzimym rynku zaawansowanych ploterów UV rosną systematycznie z roku na rok i mamy nadzieję, że m.in. dzięki współpracy z Igepa Polska tendencja ta zostanie podtrzymana także w kolejnych latach”.

Tomasz Nowak, menedżer sprzedaży działu Viscom – Plotery i Atramenty w firmie Igepa Polska dodaje: „Duże znaczenie ma dla nas fakt, że w ofercie Igepa Polska znalazła się kolejna marka premium, jaką jest Agfa. Plotery inkjetowe tej firmy to świetne uzupełnienie i jednocześnie wzbogacenie portfolio Igepa Polska w zakresie rozwiązań wielkoformatowych. Dotychczas brakowało w naszej ofercie urządzeń inkjetowych klasy high-end. Teraz możemy je zaproponować zarówno obecnym, jak i potencjalnym klientom. Nasze plany zakładają promowanie marki Agfa nie tylko wśród firm obsługiwanych przez dział Viscom, ale także w gronie drukarń offsetowych, do których dostarczamy podłoża drukowe – papiery czy kartony”.

Igepa Polska to jeden z najważniejszych graczy na polskim rynku dystrybucji podłoży i materiałów do druku, działający od ponad 20 lat. Jest częścią międzynarodowej Igepa Group – wiodącego europejskiego dystrybutora papierów graficznych, biurowych oraz materiałów do reklamy wizualnej. Od dłuższego czasu Igepa Polska systematycznie rozbudowuje lokalny dział Viscom, w ramach którego oferowane są materiały i maszyny wykorzystywane w produkcji rozwiązań do szeroko rozumianej komunikacji wizualnej. Firma posiada pięć magazynów w całej Polsce, m.in. w Łodzi – dedykowany mediom do druku wielkoformatowego.

Na mocy zawartej umowy agencyjnej w ofercie Igepa Polska znajdują się wszystkie produkowane przez Agfa wielkoformatowe plotery z serii Anapurna i Jeti, bazujące na technice inkjet UV. Większość z nich od ubiegłego roku jest wyposażona w energooszczędne promienniki UV-LED, pozwalające m.in. na obsługę szerszego spektrum podłoży. „To ważny aspekt w kontekście proponowania naszych rozwiązań klientom zadrukowującym nietypowe, wrażliwe na temperatury materiały. Miniony rok pokazał, że zapotrzebowanie na zaawansowane, sprawdzone rozwiązania do druku wielkoformatowego w naszym kraju stale rośnie i cieszymy się, że możemy być aktywnym uczestnikiem rozwoju tej branży. Jesteśmy przekonani, że umowa z Igepa Polska – w kontekście wdrożeń rozwiązań Agfa – jeszcze bardziej wzmocni naszą obecność w tym segmencie  rynkowym” – podsumowuje Przemysław Arabski.

-all4pack- baseline date uk

nominacje-zg-2018