Sun Chemical ostrzega przed ewentualną niedostępnością fotoinicjatorów stosowanych w produkcji farb UVWarszawa, 29.05.2018
Na początku maja br. Europejskie Stowarzyszenie Producentów Farb Graficznych (EuPIA) poinformowało o potencjalnych problemach spowodowanych brakami w dostępności fotoinicjatorów. W związku z powyższym klienci Sun Chemical, wykorzystujący farby UV (w produkcji których fotoinicjatory znajdują zastosowanie) mogą w przyszłości doświadczyć opóźnień w ich dostawie.


Jak podaje Sun Chemical w specjalnym komunikacie, rządowe inicjatywy i regulacje dotyczące ochrony środowiska zmusiły wielu dostawców fotoinicjatorów do zaprzestania lub ograniczenia produkcji na określony czas. Ponadto wykorzystanie zapisów o działaniu siły wyższej (force majeure) przez część fabryk doprowadziło do niezaplanowanych przerw w produkcji i wdrożeniu prac konserwacyjnych.

„Pracujemy ciężko, by zabezpieczyć ciągłość dostaw i złagodzić potencjalne braki na rynku fotoinicjatorów, wdrażając nowe ich odmiany i poszukując nowych kanałów dostępności – mówi Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu Sun Chemical.  – W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy naszych klientów do kontaktu z lokalnymi przedstawicielami handlowymi, którzy przedstawią im szczegółowe informacje na ten temat".

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

baner-185x220-5

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

Statystyka

Odsłon : 9061295