Océ LabelStream 4000 – pierwszy atramentowy system Canon do druku opakowań i etykiet

Warszawa, 20 czerwca 2018 r.
Canon zaprezentował Océ LabelStream 4000 – pierwszy atramentowy ploter przemysłowy UV o modułowej budowie. Urządzenie oferuje konfigurację w pełni cyfrową lub hybrydową, dzięki niestandardowemu połączeniu jednostek cyfrowych, fleksograficznych, wykończeniowych i ozdabiających wydruk. Dzięki prędkości sięgającej od 950 do 1672 m2/godz. Océ LabelStream 4000 jest jednym z najbardziej wydajnych ploterów na rynku urządzeń do druku etykiet i opakowań.

ocelabelstream400

Canon wchodzi na rynek etykiet i opakowań z najnowszym, atramentowym ploterem przemysłowym UV – Océ LabelStream 4000

Uzupełnienie bogatego portfolio maszyn Canon i Océ o nowy ploter podkreśla strategię rozwoju firmy w segmencie atramentowych rozwiązań produkcyjnych. Łącząc zalety technologii druku atramentowego UV i tradycyjnych rozwiązań produkcyjnych, nowa maszyna oferuje dostawcom usług druku niezrównaną szybkość, wydajność i możliwość oszczędności kosztów produkcyjnych.

Christian Unterberger, dyrektor ds. marketingu i wiceprezes ds. rozwiązań druku produkcyjnego (PPP), wyjaśnia: „U podstaw nowego systemu Océ LabelStream 4000 leży niezawodna technologia atramentowa, która od zawsze jest w DNA Canon i Océ. Zintegrowane, kompleksowe rozwiązanie do druku etykiet pozwoli w jeszcze większym stopniu zwiększyć rentowność biznesową dostawców usług druku i osiągnąć przewagę konkurencyjną na tym dynamicznym rynku, szczególnie podnosząc wydajność druku średnio- i niskonakładowego”.

Nowy ploter ma odegrać znaczącą rolę w długoterminowej strategii firmy Canon, co podkreśla Crit Driessen, wiceprezes i dyrektor ds. cyfrowego druku opakowań, PPP: „Dzięki nowemu rozwiązaniu chcemy wkroczyć na najbardziej perspektywiczne rynki, oferując dostawcom szerokie możliwości produkcji opakowań – możliwości, które będą krokiem naprzód na ich drodze do technologicznego i biznesowego rozwoju. Choć na dziś dzień druk cyfrowy wciąż stanowi ograniczoną część światowych obrotów na rynku druku, ogromne tempo wzrostu w tym obszarze jest niepodważalne. Jesteśmy przekonani, że dostawcy usług druku na całym świecie docenią możliwości personalizacji produktów dzięki Océ LabelStream 4000 i dostrzegą w nowej maszynie szansę na bezkompromisowy rozwój własnego biznesu”.

Océ LabelStream 4000 to 5-kolorowy ploter UV (kolory CMYK i biały) drukujący z prędkością 48 m/min. Oferuje zadruk mediów o szerokości 330 mm (13”) i 410 mm (16”), a także opcjonalny tryb, pozwalający na druk z prędkością 68 m/min (dla mniej wymagających zleceń). Ploter umożliwia jednoprzebiegowy zadruk białym atramentem z kryciem na poziomie 80% przy standardowej prędkości, dzięki czemu wydruk jest podobny do wydruków otrzymywanych na standardowych, analogowych urządzeniach takich jak rotary screen czy flexo.

Najnowsze głowice atramentowe Xaar 2001 UV o rozdzielczości 720 x 600 dpi zapewniają doskonałą reprodukcję najdrobniejszych detali, gładkie przejścia tonalne i żywe kolory na szerokiej gamie standardowych materiałów etykietowych, w tym podłoży typu PP, PE, BOPP oraz specjalnie dobranych mediach.

Rozwiązanie można rozbudować o dodatkowy moduł do produkcji materiałów fleksograficznych, elementów dekoracyjnych i wykończeniowych, tym samym przekształcając system druku w zintegrowaną, jednoprzebiegową linię produkcyjną dla zaspokojenia potrzeb najbardziej wymagających klientów.
Połączenie technologii analogowych i cyfrowych umożliwia szybką i niedrogą produkcję wysokiej jakości etykiet samoprzylepnych – idealnie sprawdzających się przy oznaczeniach szybko rotujących produktów tj. kosmetyki czy wyroby farmaceutyczne. Produkcja materiałów spersonalizowanych daje dodatkowe korzyści w postaci realizacji zleceń typu „druk na zamówienie” oraz krótkiego czasu realizacji zamówień. A ponieważ obecnie coraz więcej firm zmienia swoją ofertę, aby dogonić niezwykle szybko zmieniające się wymagania klientów, personalizacja opakowań to idealne narzędzie do realizacji strategii rozwoju właśnie w tym obszarze.

Ploter Océ LabelStream 4000 jest bardzo intuicyjny w codziennej obsłudze, zapewniając maksymalną elastyczność i swobodę realizacji zamówień o krótkim terminie realizacji. Ploter zapewnia niskie koszty produkcyjne, a przez to szybki zwrot z inwestycji. Technologia druku etykiet czerpie z najlepszych rozwiązań atramentowych Canon, a w połączeniu z rozbudowaną siecią obsługi serwisowej i specjalistycznym wsparciem posprzedażnym Canon, otrzymujemy kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie, które pozwoli przenieść biznes klientów na nowy poziom produktywności w oparciu o technologie druku cyfrowego.

Przekonany o sukcesie nowego rozwiązania jest Christian Unterberge, który dodaje: “Nowa seria Océ LabelStream 4000 to ważny krok naprzód w realizacji naszej strategii rynkowej. Planujemy jeszcze mocniej zaznaczyć naszą obecność na rynku opakowań i rozwijać się wspólnie z naszymi partnerami. Razem będziemy dążyć do tego, aby odegrać kluczową pozycję na tym perspektywicznym rynku”.

Seria urządzeń Océ LabelStream 4000 będzie dostępna w dystrybucji komercyjnej pod koniec 2018 r.

spotkanie

banerek 187x57px