Sun Chemical podnosi ceny farb ciekłych oferowanych na rynku europejskim

Warszawa, 07.12.2018
Sun Chemical poinformował o podniesieniu – z dniem 15 stycznia 2019 roku – cen na produkowane przez firmę rozpuszczalnikowe i wodne farby ciekłe, sprzedawane na rynku europejskim.

Firma uzasadnia podwyżkę odnotowanym na przestrzeni tego roku wzrostem cen kluczowych surowców, znajdujących zastosowanie w procesie wytwórczym farb. Są wśród nich m.in. rozpuszczalniki, pochodne akrylu, pigmenty organiczne oraz poliole i izocyjaniany. Wszystkie one są podstawowymi składnikami licznych żywic, dedykowanych produkcji farb.
Jako jeden z czynników niezbędnej korekty cenowej Sun Chemical wskazuje na zmiany w prawodawstwie chińskim, wprowadzające bardziej restrykcyjną politykę środowiskową w zakładach chemicznych. To – jak podaje firma w specjalnym komunikacie prasowym – spowodowało trudności w bieżących dostawach surowców, wykorzystywanych przy produkcji jej farb ciekłych.

„Mamy do czynienia z bezprecedensowym wzrostem cen surowców i kosztów związanych z ich pozyskaniem. Stąd podwyżka na wybrane produkty z naszej oferty staje się konieczna – mówi Felipe Melado, dyrektor ds. marketingu Sun Chemical. – Będziemy ściśle współpracować ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w nasz łańcuch dostaw, by zminimalizować jej wpływ na bieżącą działalność drukarń, wykorzystujących nasze farby”.

baner-185x220-5