Nowy Gallus Labelmaster w drukarni Flexodruk


•    Wzmocnienie potencjału drukarni w zakresie produkcji eytykiet  
•    Dzień otwarty w zakładach w Jaśle


6 czerwca 2019
Od kilku tygodni w drukarni Flexodruk w Jaśle pracuje nowa wąskowstęgowa maszyna Gallus Labelmaster 440. Maszyna ta wzmocniła potencjał produkcyjny i możliwości ofertowe drukarni dla wymagającego kręgu stałych i nowych odbiorców. Jest to jedna z pierwszych kilku maszyn Labelmaster w najnowszej konfiguracji w Polsce.

Zakład Poligraficzny Flexodruk - Źrebiec sp. jawna w Jaśle została założona w 1991 roku. Od samego początku specjalizuje się w produkcji etykiet budując swoją mocną pozycję w oparciu o technologie i rozwiązania Gallusa.

Gallus Labelmaster wyróżnia się specjalną konstrukcją platformową i może być konfigurowany zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Maszyna miała swoją premierę po0dczs Gallus Innovations Days w 2016 roku jako rozwiązanie do drukowania wysokiej jakości opakowań i etykiet o szerokości wstęgi 440 mm.
Zbudowana jest z modułów, z których każdy składa się dwóch zespołów drukujących. Moduły te dostępne są w trzech różnych wariantach. Wariant podstawowy pokrywa wszystkie standardy niezbędne w produkcji etykiet. Wersja „Plus” umożliwia większą elastyczność, natomiast wersja „Advanced” nie pozostawia praktycznie nic więcej do życzenia i jest w pełni konfigurowalna zgodnie z potrzebami klientów co do stopnia automatyzacji. A to wszystko przy kosztach inwestycji, które dla produktów klasy premium były dotychczas nieosiągalne.

Proces wymiany zespołów drukujących jest prosty i precyzyjny dzięki nowemu systemowi montowania. Zespoły drukujące są dokładnie umiejscawiane i blokowane na jednostce bazowej, dzięki czemu niezależnie od wybranego podłoża drukowego od momentu uruchomienia maszyny zapewnione jest idealne pasowanie.

„Elastyczność maszyny, wysoka prędkość drukowania do 200 m/min przy zachowaniu precyzji pasowania co przekłada się na wysoką jakość produkcji i stabilność przekonały nas od samego początku. Ta maszyna idealnie odpowiada naszym potrzebom i standardom o jakie dbamy’ – mówi Józef Źrebiec, właściciel Flexodruku.

„Jakość naszych etykiet, uczciwe podejście do biznesu, naszych klientów i najdrobniejszych kwestii jest dla nas kluczowa” – dodaje Edyta Źrebiec-Frączek, współwłaścicielka firmy. „Udało nam się zbudować silną markę nie tylko na Podkarpaciu ale także wśród klientów w całym kraju. Chcemy nadal koncentrować się na etykietach i fleksografii i wykorzystywać nasz know-how w zakresie tego segmentu produkcji poligraficznej, który wykorzystuje najnowsze technologie. Obecnie mamy jeszcze dwie wysokowydajne maszyny Gallus ECS 340, a nowy Labelmaster doskonale je uzupełnił.”

Maszyna umożliwia drukowanie na szerokim spektrum podłoży od papieru i PE, aż do PP i folii. Zespół sitodrukowy oraz złocenia umożliwiają wysokiej jakości uszlachetnianie. Jest to o tyle ważne dla drukarni Flexodruk, że w oparciu o cały park maszynowy drukarnia oferuje szerokie portfolio etykiet: etykiety na papierze, etykiety na folii samoprzylepnej, etykiety termoczułe, etykiety uszlachetniane laminowane, złocone, srebrzone, etykiety wykonane metodą peel-off oraz etykiety typu IML/BML.

Drukarnia Flexodruk od ponad 10 lat posiada certyfikat jakości wg normy ISO 9001, ale o najwyższej jakości wyrobów świadczy przede wszystkim szerokie grono odbiorców m.in. z branży spożywczej,  chemicznej i kosmetycznej. Poza nowoczesnym parkiem maszynowym, ogromnym doświadczeniem i sprawną organizacją procesów produkcyjnych oraz logistycznych zakład dysponuje własnym studiem projektowym, przygotowalnią CTP  i niebagatelną bazą wykrojników etykiet.

Dzień otwarty w drukarni Flexodruk
Doskonałą okazją do zapoznania się z drukarnią Flexodruk będzie dzień otwarty organizowany wspólnie z firmą Heidelberg Polska 25 czerwca w siedzibie drukarni w Jaśle.
„Nasi goście będą mieli niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się na żywo naszym maszynom Gallus Labelmaster oraz ECS. Z przyjemnością pokażemy nasz zakład oraz uchylimy rąbka tajemnicy jak funkcjonuje” – mówi Paweł Frączek, kierownik drukarni.
 
Poza prezentacjami maszyn i zwiedzaniem drukarni podczas części seminaryjnej poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące przygotowalni, zastosowaniu sita rotacyjnego Gallus Screeny oraz zarządzania drukarnią etykietową. Dzień otwarty zakończy uroczysta kolacja w Pałacu Polanka.
 
Więcej informacji na temat firmy oraz materiały zdjęciowe dla prasy dostępne są na stronie internetowej Heidelberger Druckmaschinen AG pod adresem www.heidelberg.com.


flexodruk 1

Zdjęcie 1: Drukarnia Flexodruk w Jaśle jest jedną z najnowocześniejszych drukarń etykietowych w Polsce od samego początku wykorzystująca innowacyjne rozwiązania i technologię maszyn wąskowstęgowych Gallus.


flexodruk 2

Zdjęcie 2: Gallus Labelmaster ma specjalną konstrukcję platformową i może być konfigurowany według indywidualnych wymagań klientów. To najszybsza maszyna wąskowstęgowa do drukowania etykiet, jaką kiedykolwiek zbudował Gallus.


Więcej informacji:
Heidelberg Polska Sp. z o.o.
Tomasz Pawlicki
tel.: 22 57 89 550
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zakład Poligraficzny Flexodruk - Źrebiec sp.j.
ul. Towarowa 27b
38-200 Jasło
tel. 13 44-687-80
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

wlane2020-1

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Statystyka

Odsłon : 9428461