Agfa wprowadza na rynek SPIR@L – nową technologię rastrowania dla heatsetu i coldsetu


Warszawa, 26.06.2019
Agfa poinformowała o wprowadzeniu do swojego portfolio nowej, opatentowanej technologii rastrowania, w której tradycyjny obraz punktu zostaje zastąpiony alternatywnymi ich kształtami, zwiększając jakość reprodukcji i redukując koszty z nią związane. SPIR@L, bo taką nosi nazwę, to kolejne rozwiązanie wchodzące w skład programu ECO3 firmy Agfa, którego założeniem jest oferowanie produktów proekologicznych, podnoszących ekonomikę działania i zwiększających wygodę ich użytkowania.  

SPIR@L – innowacyjny raster dla heatsetu i coldsetu
SPIR@L to najnowsza, opatentowana przez firmę Agfa technologia rastrowania, znajdująca zastosowanie zarówno w druku komercyjnym jak i gazetowym. Jak zapewnia producent, umożliwia ona przeniesienie z maszyny na papier punktów z zakresu 1-99% bez żadnych dodatkowych działań, gwarantując jednocześnie wysoką żywotność reprodukowanych barw i odpowiednią ostrość obrazów. Za sprawą nietypowego kształtu punktów rastrowych, można zminimalizować problemy występujące podczas drukowania (np. murzenie), jak również te pojawiające się w procesie naświetlania CtP (np. paskowanie). Jak potwierdzają testy beta przeprowadzone przez firmę Agfa u kilku jej klientów, nowy raster pozwala uniknąć zmiany odcienia w przypadku barw niebieskich, umożliwiając osiągnięcie wyższej jakości reprodukcji. Jak podkreśla dostawca, dzięki specyficznemu kształtowi punktów rastrowych zredukowana zostaje również grubość warstwy farby nanoszonej na podłoże, co skraca czas schnięcia wydruków i zmniejsza ilość zużywanej energii.
„Pomysł, jaki stoi za rastrem SPIR@L, jest zarazem prosty i błyskotliwy – mówi Erik Peeters, menedżer marketingu ds. druku komercyjnego w firmie Agfa. – Zastąpiliśmy w nim tradycyjne punkty stosowane w drukowaniu offsetowym bardziej wydajnymi, spiralnymi ich kształtami. Dzięki temu do wykonania tej samej pracy niezbędna jest mniejsza ilość farby, co skutkuje krystalicznie czystym obrazem i wyższą wydajnością maszyny drukującej”.
Jak zaznacza Agfa, technologia SPIR@L nie wymaga żadnej dodatkowej rozbudowy sprzętowej zarówno jeżeli chodzi o proces drukowania, jak też etap przygotowalni.

Program ECO3 firmy Agfa
SPIR@L to jeden z kluczowych elementów programu ECO3 firmy Agfa. Zakłada on projektowanie i tworzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie sprzętu, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych. Koncentruje się na trzech aspektach: ekologii, ekonomii i wygodzie ich użytkowania. Wszystko po to, by uczynić działania realizowane zarówno w obszarze prepressu jak i drukowania czystszymi oraz bardziej wydajnymi, a użytkowane rozwiązania – łatwiejszymi w zarządzaniu i utrzymaniu.
SPIR@L znakomicie wpisuje się w naszą filozofię, która bazuje na poprawie jakości oraz oferowaniu rozwiązań pozwalających naszym klientom na generowanie oszczędności czasowych i finansowych” – dodaje Guy Desmet, kierujący marketingiem w dziale rozwiązań offsetowych firmy Agfa.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

wlane2020-1

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Statystyka

Odsłon : 9383683