Duże zainteresowanie lutową edycją Gallus Open Day

17 lutego 2020

• Ponad 130 gości w Gallus Print Media Center Label
• Prezentacje na żywo maszyn Gallus Labelmaster i Gallus Labelfire
• Główny nacisk położony na niską migrację i modułach do druku cyfrowego

Ponad 130 gości, w tym silna reprezentacja gości z Polski  przybyło na Dzień Otwarty Gallusa, który odbył się 6 lutego 2020 r. w St. Gallen, Szwajcaria. Podczas pokazów na żywo w Print Media Center Label zaprezentowano dwie maszyny: Gallus Labelmaster oraz Gallus Labelfire. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozmowy z ekspertami  na temat najnowszych rozwiązań dotyczących problematyki niskiej migracji, a także zastosowań bieli i uszlachetnień w druku cyfrowym i konwencjonalnym.

Pierwsza edycja dnia otwartego Gallusa w 2020 r. była pełna szczegółów na temat rozwiązań Gallusa i Heidelberga oraz innowacyjnych zastosowań w inteligentnej produkcji etykiet. Goście mogli zobaczyć najnowocześniejszą i najbardziej wydajną produkcję etykiet oraz nowości pokazane podczas ostatnich targów Labelexpo:
• maszynę Gallus Labelfire ze zintegrowanym zespołem cyfrowego uszlachetniania i Digital Metallic Dooming
• maszynę Gallus Labelmaster z głowicą cyfrową Digital Printbar i sztancą rotacyjną Die-Cut Unit Quick

Partner w dziedzinie cyfrowej produkcji etykiet
Podczas dnia otwartego Gallusa pokazano jak łatwa i opłacalna jest produkcja etykiet dzięki maszynie Gallus Labelfire z prędkością do 70 m/min. Ta hybrydowa maszyna ma cyfrowe serce i inkjetowy zespół drukujący w siedmiu kolorach. Labelfire zademonstrowano ze zintegrowanym zespołem cyfrowego uszlachetniania (DEU) pokazując produkcję wysoko uszlachetnionych produktów. Moduł ten oferowany jest jako opcjonalny zespół, który może być elementem konfiguracji maszyny. Goście byli pod wrażeniem efektów doskonale uzupełniających dotychczasowe rozwiązania Gallusa w dziedzinie uszlachetniania druku, Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się efekty złocenia i tłoczenia oraz wrażeń dotykowych możliwych do uzyskania techniką cyfrową.

Kluczowe tematy: niska migracja i moduły do druku cyfrowego
Maszyna Gallus Labelmaster wyposażona w nową głowicę cyfrową Digital Printbar została szczegółowo zaprezentowana podczas warsztatów na temat modułów cyfrowych. Drukowanie cyfrowej bieli za pomocą technologii inkjetowej będzie teraz możliwe na każdej maszynie Gallusa poprzez dodanie głowicy cyfrowej Digital Printbar. Swoją premierę miała ona na Labelexpo Europe 2019, natomiast pierwsze wdrożenia u klientów planowane są na trzeci kwartał 2020 roku.

Podczas pokazów w Print Media Center Label goście mogli także zobaczyć, jak wydajna jest produkcja etykiet na maszynie Gallus Labelmaster Advanced pracującej z prędkością do 200 m/min. Ostatnią częścią dnia otwartego były rozmowy i warsztaty z ekspertami na temat wymagań dotyczących niskiej migracji, które są obecnie jednym z najistotniejszych tematów w segmencie druku etykiet.

wlane2020-1