Liczy się jakość – czyli jak testowane są czyściwa wielokrotnego użytku


Podczas produkcji i napraw dokonywanych w warsztatach i fabrykach powstaje dużo zanie-czyszczeń. Są to głównie oleje, smary i rozpuszczalniki, ługi, smary i tym podobne. Najlepszym rozwiązaniem do ich usuwania są czyściwa wielokrotnego użytku. Aby jednak były one sku-teczne, muszą spełniać odpowiednie kryteria. Pod tym kątem MEWA szczegółowo bada czy-ściwa we własnym zakładowym laboratorium.

[Warszawa, maj 2020 r.]  Czyściwa oferowane są przez firmę MEWA w ramach pełnego serwi-su: czyste czyściwa wielokrotnego użytku są najpierw dostarczane do klienta, a następnie odbie-rane po ich użyciu, prane w sposób ekologiczny i - już czyste – ponownie dostarczane są do klienta. Jednak wymagania wobec takich czyściw są wysokie: muszą być chłonne, odporne na rozdarcie i wytrzymałe. Przed dostarczeniem czyściw klientom, muszą one przejść test wytrzy-małościowy w laboratorium. MEWA prowadzi w tym celu własne laboratorium badawcze od 1995 roku. Tutaj testowana jest zarówno przędza, jak i gotowy materiał. Przeprowadzane są te-sty, które są przewidziane dla ściereczek do czyszczenia maszyn zgodnie z normą DIN 61 651.

Przędza wysokiej jakości to podstawa
Czyściwo bawełniane MEWA przechodzi około 30 testów, sprawdzających zarówno przędzę, jak i sam materiał na czyściwo. W rzeczywistości dość rzadko zdarza się, aby czyściwo było tak dokładnie testowane przed wprowadzeniem na rynek.  Sprawdzana jest delikatność, wytrzyma-łość i jednolitość przędzy. Dopiero po pomyślnym przejściu wszystkich badań i testów szpule z przędzą mogą zostać założone na maszyny tkackie.
Utkane w ten sposób bawełnianie ściereczki muszą także przejść testy, zanim trafią do klienta. Sprawdzany jest rozmiar i waga czyściw, ale także ich odporność na rozerwanie i chłonność. Wycieranie się materiału czyściw badane jest w teście na ścieranie, w którym symulowane są ekstremalne obciążenia.

Badanie jakości w procesie prania
Używane już czyściwa, które od klientów trafiają do pralni, po każdym procesie prania i suszenia przechodzą wieloetapową kontrolę jakości w zakładzie firmy MEWA. Po pierwsze, są one sprawdzane wizualnie przez pracowników pralni. Następnie czyściwa kontrolowane są kompute-rowo: są np. ważone, a te, które są zbyt lekkie, są automatycznie odrzucane, ponieważ zbyt lek-kie czyściwo oznacza, że jest ono na tyle zużyte, że nie może być dalej używane. Jeśli czyściwo jest zbyt ciężkie, jest ponownie kierowane do prania, ponieważ dodatkowy ciężar może być spowodowany jedynie przez zabrudzenia, które nie zostały do końca usunięte.
Na koniec czujniki sprawdzają, czy na czyściwach nie pozostały resztki metalu. Jeśli tak, to takie czyściwo jest również odrzucane. Do klienta dostarczane są tylko czyściwa w dobrym stanie. Każdego roku w zakładach MEWA w ten sposób pranych i kontrolowanych pod względem jako-ści jest ponad miliard bawełnianych czyściw przeznaczonych dla 129 000 firm w całej Europie.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Statystyka

Odsłon : 9602205