Sun Chemical i DIC Corporation przejmują dział farb do druku cyfrowego od Sensient Technologies Corporation


Warszawa, 08.06.2020
Sun Chemical i jej spółka macierzysta – DIC Corporation - poinformowały o przejęciu 100% udziałów Sensient Imaging Technologies oraz innych, wybranych zasobów tego koncernu, związanych z produkcją farb. Transakcja ma zostać sfinalizowana w 2. kwartale br.

Strategiczna inwestycja związana z przejęciem Sensient Imaging Technologies – dostawcą farb do druku cyfrowego ma umożliwić firmom Sun Chemical i DIC zwiększenie ich potencjału w zakresie atramentów inkjetowych oraz wiedzy poprzez zastosowanie komplementarnych technologii. Docelowo ruch ten ma w jeszcze większym stopniu poprawić wysokie standardy usług serwisowych oraz rozwiązań oferowanych ich klientom i partnerom biznesowym. Inkjet jest dla Sun Chemical i DIC strategicznym obszarem działania, a inwestycja w Sensient Imaging Technologies – jak zapewniają oba przedsiębiorstwa – stanowi potwierdzenie ich zaangażowania w dalsze rozwijanie technologii druku cyfrowego.
„Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie ta transakcja przynosi nie tylko firmie Sun Chemical, ale też całemu rynkowi w kontekście przyszłości farb do druku cyfrowego – mówi Mehran Yazdani, prezes Sun Chemical Advanced Materials. – Portfolio Sensient Imaging Technologies i jej bogate doświadczenia rynkowe, w połączeniu z naszą wszechstronną wiedzą i zapleczem technologicznym w dziedzinie rozwiązań do druku inkjetowego, pozwolą z pewnością udoskonalić ofertę w zakresie wsparcia serwisowego dla klientów z segmentu produkcji cyfrowej. Bazują oni na dopasowanym do ich potrzeb łańcuchu dostaw oraz elastyczności w działaniach produkcyjnych, więc przejęcie to z pewnością odbiorą jako wartość dodaną. Z ich punktu widzenia oznacza ona bowiem przyszłe innowacje i dalszy rozwój”.
Jak zapewnia kierownictwo Sun Chemical, firma jest zdeterminowana, by w jeszcze większym stopniu wzmocnić już wysoką reputację Sensient Imaging Technologies na rynku produkcji cyfrowej i podejmie wszelkie kroki, pozwalające na proces jej przekształcenia w jak najlepszy sposób korzystny dla klientów obu spółek.

Kilka słów o partnerach transakcji
Sensient Technologies Corporation jest globalnym producentem i dostawcą rozwiązań kolorystycznych (barwników), zapachów i innych specjalistycznych składników. W swojej działalności firma wykorzystuje zaawansowane technologie i korzysta ze stabilnego łańcucha dostaw, by tworzyć i rozwijać specjalistyczne rozwiązania wykorzystywane przy produkcji żywności i napojów, jak również w branżach takich jak: farmaceutyczna, żywieniowa, kosmetyczna czy środków opieki osobistej. Portfolio jej klientów jest bardzo szerokie: od małych przedsiębiorców na międzynarodowych koncernach, reprezentujących uznane marki światowe, skończywszy. Siedzibą Sensient jest Milwaukee w stanie Wisconsin (USA).
Sun Chemical, jako część grupy DIC, jest jednym z największych na świecie producentów farb graficznych, powłok, lakierów, pigmentów, polimerów, ciekłych i stałych składników oraz różnorodnych materiałów aplikacyjnych. Wraz z DIC, firma Sun Chemical notuje roczne obroty przekraczające 7,5 mld USD i zatrudnia ponad 20 tys. pracowników na całym świecie.
Sun Chemical Corporation, z siedzibą w Parsippany (stan New Jersey, USA) jest filią Sun Chemical Group Coöperatief U.A. (Holandia). Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.sunchemical.com/

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

studia2020

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Statystyka

Odsłon : 9595879