Dwunastometrowy obraz zdobi drukarnie Opolgraf

Chcemy się z Wami podzielić ciekawym projektem, który został dziś zamontowany na budynku drukarni Opolgraf. Obraz w formie baneru, wzbogaca estetycznie ulicę Mieczysława Niedziałkowskiego oraz pokazuje drukarnie, jako firmę pełną barw zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Baner przedstawia obraz, namalowany dla drukarni, przez znakomitego artystę Marcina Painta. Wymiary barwnego dzieła to około 100m2.

Drukarnia nawiązała współpracę z Panem Marcinem Painta, którego kolorowa twórczość idealnie odzwierciedla charakter drukarni Opolgraf. Obraz wykonany jest farbą akrylową na płótnie, oryginał tego dzieła można podziwiać w reprezentatywnej sali drukarni Opolgrafu, natomiast baner odzwierciedlający obraz, umieszczony jest na budynku drukarni. Artysta umieścił na obrazie elementy charakterystyczne i wpisujące się w specyfikę pracy w drukarni, są nimi: książki, składki oraz cała paleta barw.

Autorem obrazu jest znakomity malarz Marcin Painta, którego dzieła artystyczne znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą min. Szwecji, Niemczech, Hiszpanii i Kanadzie. Swoją karierę malarską rozpoczął na wydziale Wychowania Artystycznego Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Dzieła artysty biorą udział w wielu nowatorskich projektach designerskich, jednym z nich, są Artefakty ED-Wall Art. Jak opisuje Historyk Sztuki Katarzyna Kalina „Marcin Painta jest prawdziwym kolorystą, jego genialna paleta, pozostaje w oczach widza jeszcze długo po realnym kontakcie z obrazem. Jednak to, co uszlachetnia malarstwo Marcina, to perfekcyjna spójność przebogatych form, kolorów i wizji.”

Artysta przełożył wizję drukarni i kolorów na obraz, który można podziwiać idąc ulicą Mieczysława Niedziałkowskiego, na budynku drukarni Opolgraf.

Dziękujemy Panu Art by Marcin Painta, za tak piękny obraz!

studia2020