Sun Chemical na spotkaniu branży wąskiej wstęgi „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online: prezentacja zestawu aplikacji i usług SunColorBox


Warszawa, 29.10.2020
SunColorBox – zestaw aplikacji i usług, jakie oferuje swoim klientom Sun Chemical – był przedmiotem prezentacji  tej firmy podczas zorganizowanego przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w dniu 22 października br. Pre-Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online w ramach „Akademii Wiedzy”. Sun Chemical był jednocześnie partnerem tego wydarzenia, skierowanego do firm działających w segmencie druku wąskowstęgowego, przede wszystkim etykietowego.  

„Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” to organizowana od 15 lat konferencja, podczas której uczestnicy mogą nie tylko zdobyć wiedzę na temat najnowszych rozwiązań dotyczących produkcji etykiet w technologii wąskiej wstęgi, ale także wymienić się swoimi doświadczeniami. Z racji pandemii i wprowadzonych ograniczeń jego tegoroczna edycja nie mogła się odbyć stacjonarnie, stąd organizator zaproponował uczestnikom wirtualne spotkanie: Pre-Kongeres „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online. Partnerem wydarzenia z tego cyklu po raz kolejny już była firma Sun Chemical, która miała tu również swoje wystąpienie. Dotyczyło ono SunColorBox - innowacyjnego rozwiązania, jakie firma oferuje swoim klientom już od pewnego czasu.

W prezentacji zatytułowanej „SunColorBox – nowa jakość serwisu” Magdalena Dziwiszek, kierownik laboratorium w polskim oddziale Sun Chemical przybliżyła uczestnikom webinarium to innowacyjne rozwiązanie. Jest to zestaw aplikacji i usług, mających ułatwić klientom wdrożenie cyfrowego workflow zarządzania barwą, który z kolei ma zapewniać im szereg korzyści w codziennej pracy. A tych – jak podaje producent – jest bardzo dużo: obniżenie (od 25 do 30%) czasu narządzania maszyny, wzrost (od 10 do 50%) liczby prac niewymagających korekcji koloru, zmniejszenie (do 70%) czasu korekcji koloru na maszynie, a także redukcja (od 5 do 20%) czasu niezbędnego na pasowanie kolorystyczne, zwiększanie wykorzystania farb resztkowych (od 20 do 70%), redukcja (od 30 do 80%) kolorów w produkcji oraz redukcja odpadów (podłoże/farba) – o 30 do 40%. Zastosowanie przez użytkowników tego narzędzia, przynosi zdaniem Sun Chemical dodatkowe wartości takie jak chociażby przygotowanie cyfrowo (zamiast na maszynie) standardów Light/Dark, standaryzację procesu, a także kontrolę stabilności i powtarzalności barw dla prac powtarzalnych.

Magdalena Dziwiszek omówiła poszczególne elementy tego rozwiązania, wskazując bezpośrednie korzyści z ich implementacji. Przed wdrożeniem poszczególnych elementów wchodzących w skład pakietu SunColorBox firma przeprowadza staranny audyt – przede wszystkim w drukarni odbywa się wstępna analiza jego zapotrzebowania w zakresie cyfrowego worflow. Prelegentka zwracała uwagę, że coraz częściej papierowe wzorniki nie spełniają rygorystycznych standardów w zakresie kolorów, a ich elektroniczne wersje są zdecydowanie bezpieczniejsze dla użytkowników.
Wdrożenie SunColorBox rozpoczyna się od wykonania pomiaru wzorów barwnych w celu stworzenia palety kolorów dla danego klienta. Następny krok to racjonalizacja palety – usunięcie duplikatów, a także jej harmonizacja z systemem PantoneLive. SunColorBox – jak podkreślała Magdalena Dziwiszek – zapewnia szybki i powtarzalny sposób wytwarzania próbek barwnych z cyfrowej palety kolorów danego klienta, a także dokładne przedstawienie barw w cyfrowej formie (za pomocą cyfrowych książek wzorców i standardów kolorów, które przygotowywane są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, drukowane cyfrowo w bardzo wąskiej tolerancji, zawierających precyzyjną informację o kolorze dla klienta, symulację podłoża drukowego i odwzorowanie wartości tonalnych). Co więcej, narzędzie to pozwala również na cyfrowe przekazywanie informacji o barwie pomiędzy wieloma lokalizacjami (np. między dostawcą farb i drukarnią; a także możliwość połączenia wielu oddziałów drukarni z centralną bazą danych). Możliwe jest także udostępnienie bazy danych drukarni na platformie Sun Chemical z jej indywidualną bazą danych wzorców i tolerancji.

Magdalena Dziwiszek podczas swojej prezentacji przedstawiła firmę Sun Chemical i jej historię, podkreślając fakt, że obecnie posiada laboratoria na całym świecie (również w Polsce), które nie tylko zajmują się recepturowaniem farb i tworzeniem rozwiązań w zakresie zarządzania barwą, ale także świadczą różne usługi serwisowe i doradcze z myślą o klientach firmy.
Piotr Góral, kierujący polskim oddziałem Sun Chemical podsumowuje: „Cieszymy się, że nawet w sytuacji aktualnych obostrzeń, mieliśmy okazję spotkać się – przynajmniej w trybie online – z naszymi klientami. Na konferencjach z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” organizowanych w ramach Akademii Wiedzy jesteśmy obecni już od wielu lat, więc nie mogło nas zabraknąć również w jej wirtualnym wariancie. Tematykę wystąpienia wybraliśmy nieprzypadkowo. SunColorBox, rozwiązanie będące w centrum uwagi naszych prezentacji m.in. podczas ostatniej edycji targów Labelexpo Europe, jest coraz bardziej popularne wśród zakładów poligraficznych z całego świata. Jego elementy wdrażamy także w drukarniach opakowaniowych i etykietowych z naszego kraju. Udział pracowników laboratoriów Sun Chemical, jakie działają w ramach firmy, jest w kontekście tego narzędzia niebagatelny, więc miło nam, że podczas konferencji mogła je osobiście zaprezentować Magdalena Dziwiszek, kierującą lokalną, polską jednostką tego typu. Mamy nadzieję, że prezentacja spotkała się z zainteresowaniem uczestników webinarium, a osoby chcące pozyskać więcej informacji na temat SunColorBox i narzędzi wchodzących w skład tego unikalnego zestawu, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą”.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Statystyka

Odsłon : 9772192