Najpierw wypróbuj, potem wynajmij. Pakiet zapoznawczy czyściw MEWA

Zrównoważony rozwój to jedno z największych zadań naszych czasów. Można go realizować poprzez mniejsze i większe rozwiązania, zarówno w firmach, jak i w życiu prywatnym. Praktycznym rozwiązaniem w tym zakresie jest stosowana przez firmę MEWA zasada „textilsharing”, która zakłada stosowanie czyściw wielokrotnego użytku do czyszczenia maszyn i urządzeń w zakładach i warsztatach. Wszystkim tym, którzy chcieliby wypróbować system wynajmu czyściw, MEWA oferuje tzw. pakiet zapoznawczy.

Warszawa, lipiec 2021 r.
Zasada zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialne działanie mają w firmie MEWA długą tradycję. Przemysłowe czyściwa, oferowane w systemie wynajmu oraz procesy pozwalające oszczędzać zasoby, od początku istnienia firmy stanowią podstawę jej działania. Teraz, dzięki „pakietowi zapoznawczemu czyściw”, klienci mogą zapoznać się z usługą firmy w zakresie czyściw i dokładnie przetestować usługę przez dwa miesiące, korzystając w razie potrzeby także z odpowiednich porad firmy w zakresie stosowania czyściw.

Czyściwa wielokrotnego użytku oddziaływają pozytywnie na bilans ekologiczny z wielu względów, Są one o 35% bardziej efektywne niż materiały jednorazowe. Czyściwa takie wykonane są z różnych włókien: od tych najbardziej delikatnych po bardzo trwałe i tym samym nadają się do czyszczenia różnych powierzchni o różnym stopniu zabrudzenia. Najwygodniejsza z punktu widzenia użytkownika jest jednak sama usługa, polegająca na odbieraniu brudnych i dostarczaniu czystych czyściw.

W ciągu dwóch miesięcy testowych doradca klienta odwiedza użytkownika i jego zakład, by omówić praktyczne strony zastosowania czyściw i ich wykorzystania, a także, by wymienić się doświadczeniami. Jeśli okaże się, że usługa nie spełnia oczekiwań z punktu widzenia procesów realizowanych w danym zakładzie, to zakład testujący takie czyściwa może bez problemu odstąpić od umowy. Jeśli natomiast jest zadowolony z usługi, to umowa przedłużana jest na dłuższy okres.

Pranie do 50 razy…
Ponad 2,7 mln osób w wielu branżach w ponad 20 krajach korzysta już z tej wygodnego rozwiązania, polegającego na stałym zaopatrywaniu zakładu w czyste, wysokiej, jakości czyściwa, dobrane do specyfiki czyszczonych powierzchni. Nie ma zatem materiałów jednorazowych, są za to materiały wielokrotnego użytku – ta usługa sprawia, że nie trzeba się już troszczyć o zakupy, odpowiednie pranie, suszenie, wymianę i składowanie materiałów używanych do czyszczenia. W tkalni firmy MEWA w Niemczech tkane są czyściwa, które można wykorzystać ponownie po każdym praniu aż do 50 razy. Linie piorące i suszące oraz instalacje ściekowe to innowacyjne rozwiązania, uwzględniające zasady ochrony środowiska. To oznacza możliwie najmniejsze zużycie wody, środków piorących i energii, a także lokalne łańcuchy zaopatrzenia. Jeśli dany zakład zdecyduje się na współpracę w firmą MEWA, oznacza to dla niego trwale skalkulowane koszty użytkowania czyściw przez trzy lata oraz świadomość, że tym samym przyczynia się on do ochrony środowiska naturalnego.

wlane2021

zaklad