Koenig & Bauer i Marabu łączą siły Personalizacja na szkle

Firmy Koenig & Bauer i Marabu połączyły siły w celu opracowania innowacyjnego rozwiązania w technologii cyfrowej dla druku dekoracji na produktach szklanych, oferując producentom atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych technik tłoczenia. Producenci opracowali innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia bezpośredni druk dekoracji na wszelkiego rodzaju produktach szklanych o wysokim stopniu personalizacji, od pojedynczych egzemplarzy po duże nakłady przemysłowe. Proces ten jest realizowany na maszynach drukujących z serii Kamman K15 i K20 firmy Koenig & Bauer i umożliwia uzyskanie wielu korzyści w porównaniu do tradycyjnego tłoczenia, takich jak np. znacznie ostrzejsze kontury wydruku czy chociażby możliwość nakładania wielu warstw atramentu w jednym przejściu. Opracowana metoda umożliwia także na zadruk dużych powierzchni i zapewnia odpowiednią gradację kolorów. Ponadto, teksturowane zdobienia można łączyć z kolorowymi elementami, aby uzyskać specjalne efekty wizualne. Wszystkie etapy procesu druku zostały zintegrowane z systemami K15 i K20. Serwomotory znajdujące się w maszynach wykorzystywane są do precyzyjnego pozycjonowania i przemieszczania drukowanego obiektu i pozwalają na zdobienie produktów szklanych o dowolnym kształcie. Dużą rolę w tym procesie odegrał także nowy lakier firmy Marabu, dopasowany specjalnie do druku teksturowanych dekoracji na przedmiotach szklanych i opracowany w ścisłej współpracy z firmą Koenig & Bauer, co pozwoliło zapewnić jego optymalne dopasowanie do procesu druku. Jak podkreślają producenci, zastosowanie lakieru do druku cyfrowego umożliwia tworzenie wysoce zindywidualizowanych, spersonalizowanych dekoracji bez konieczności stosowania specjalnych form. Precyzyjna metoda pozwala na uzyskanie wzorów o eleganckim wyglądzie na szklanych przedmiotach, takich jak flakony perfum, szklanki czy butelki na napoje. Ponadto liczba nakładanych warstw może być dopasowana w zależności potrzeb klienta.

wlane2021-2

zaklad