Cyfrowa transformacja procesów Heidelberg sprzedaje Docufy

Firma Heidelberger Druckmaschinen podjęła decyzję o sprzedaży spółki zależnej Docufy firmie inwestycyjnej Elvaston Capital Management. Jak podkreśla, krok ten jest częścią strategii, która zakłada cyfrową transformację procesów w oparciu o przetwarzanie danych w chmurze. Firma połączyła swoje działania w zakresie urządzeń peryferyjnych z portfolio Docufy w grudniu 2019 roku. Docufy jest jednym z wiodących dostawców oprogramowania do zarządzania danymi, który opracowuje i sprzedaje wysokiej jakości produkty i rozwiązania programowe, a także oferuje usługi konsultingowe i wdrożeniowe, szkolenia oraz usługi SaaS. Do jej klientów należą działające na skalę międzynarodową przedsiębiorstwa z krajów niemieckojęzycznych, w tym kilka spółek notowanych na giełdzie DAX. Rozwiązania Docufy umożliwiają firmom optymalizację procesów, począwszy od pozyskiwania danych, poprzez przetwarzanie i dystrybucję.

Firma Heidelberg spodziewa się, że transakcja przyniesie zysk w wysokości ponad 20 milionów euro. Ze względu na oczekiwany dochód z zarządzania aktywami w ramach transformacji korporacyjnej, które będą wyższe niż przewidywano na początku roku obrotowego, Heidelberg podnosi prognozę wyniku operacyjnego na rok obrotowy 2021/22. Spółka oczekuje marży EBITDA w przedziale 7-7,5 procent (poprzednio: 6-7 procent).

wlane2021-2

zaklad