Drukarnia Karton-Pak z Nowej Soli inwestuje w drugą linię produkcyjną B0 bazującą na wielkoformatowej maszynie Koenig & Bauer

Nowe zakupy elementem strategicznego planu rozwoju: zwiększenia przychodów i udziału eksportu w sprzedaży

Warszawa, 13.09.2021
Gdy przed czterema laty drukarnia Karton-Pak z Nowej Soli uroczyście otwierała nowy zakład poligraficzny, jej prezes – Jerzy Sarama, zapowiadał, że obok uruchomionej wówczas linii produkcyjnej w formacie B0 z czasem pojawią się tu kolejne. Strategiczny plan rozwoju przedsiębiorstwa zakładał, że druga z nich zostanie wdrożona w 2022 roku. Jednak sytuacja rynkowa, przede wszystkim dynamiczny wzrost zapotrzebowania na opakowania kartonowe na bazie tektury litej ze strony firm z branży spożywczej (z którymi Karton-Pak od lat współpracuje), spowodowały, że inwestycja została przeprowadzona z rocznym wyprzedzeniem. Jej kluczowym elementem były rozwiązania Koenig & Bauer: wielkoformatowa maszyna Rapida 145-7+L ALV3, uzupełniona o zautomatyzowany system logistyki surowca. Podobnie jak wcześniejsza linia B0, zostały one dostarczone przez firmę Koenig & Bauer (CEE). Maszyny tego niemieckiego producenta od kilkudziesięciu lat stanowią podstawę parku sprzętowego Karton-Pak.

Karton-Pak i Koenig & Bauer: 25 lat strategicznej współpracy
„Kontrakt na pierwszą maszynę Koenig & Bauer podpisywałem jako prezes sprywatyzowanej już wówczas spółki Karton-Pak w 1996 roku – przyznaje Jerzy Sarama. – Obchodzimy zatem w tym roku swego rodzaju 25-lecie ścisłej współpracy obu firm w nowej rzeczywistości gospodarczej i po istotnych zmianach, jakie u nas zaszły w połowie lat 90. ubiegłego wieku. Koenig & Bauer towarzyszy nam przez te wszystkie lata jako strategiczny dostawca maszyn drukujących, więc wdrożenie kolejnej linii tej marki, a zarazem drugiej w formacie B0, to naturalna kolej rzeczy”

walne2021-wyniki

zaklad