Kolejna podwyżka cen materiałów Sun Chemical

 

1 października br. firma Sun Chemical wprowadzi kolejną podwyżkę cen w całym portfolio farb opakowaniowych, komercyjnych, arkuszowych i publikacyjnych, lakierów, chemikaliów oraz klejów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

Globalna sytuacja w kwestii surowców nie wykazała żadnych oznak stabilizacji w ostatnich miesiącach; wręcz przeciwnie, nadal widoczna jest znaczna presja inflacyjna. Niedobory materiałów pozostają problemem, a konkurencyjne środowisko, w którym trzeba zabezpieczyć te ograniczone zasoby, przyspieszyło wzrost kosztów większości surowców wykorzystywanych przez Sun Chemical. Dodatkowo gwałtownie wzrosły koszty logistyczne i operacyjne, w tym opakowań, transportu i mediów, ponieważ ożywienie gospodarcze napędza popyt na te usługi.
Dynamika na rynku farb do druku jest bezprecedensowa i nie wykazuje oznak stabilizacji – twierdzą Carlo Musso, prezes działu Farb Opakowaniowych EMEA, oraz Robert Fitzka, prezes ds. kluczowych klientów i Farb Publikacyjnych w Sun Chemical. - Głównym celem Sun Chemical jest zapewnienie naszym klientom dostaw produktów i usług, których potrzebują, dlatego podjęliśmy niezbędne kroki w celu zabezpieczenia surowców i transportu, w tym absorpcji wyższych kosztów. Jako wiodący dostawca farb drukarskich Sun Chemical ciężko pracuje nad złagodzeniem rosnących kosztów, kiedy tylko jest to możliwe; jednakże tempo presji inflacyjnej wymusza na nas wprowadzenie podwyżek cen rynkowych. Procent podwyżki będzie różny dla poszczególnych linii produktów ze względu na różną sytuację odnośnie do surowców, ale będzie on znaczny ze względu na nadzwyczajną eskalację kosztów materiałów, energii, transportu, opakowań itp.


Firma będzie kontaktowała się z klientami, by poinformować ich o szczegółach podwyżek.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

walne2021-wyniki

zaklad

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Statystyka

Odsłon : 10144675