Sun Chemical nawiązuje współpracę z GMG Color w obszarze cyfrowego tworzenia wzorców kolorystycznych


Warszawa, 12.10.2021
Sun Chemical poinformował o nawiązaniu współpracy z GMG Color – firmą specjalizującą się w technologii zarządzania barwą. Jej celem jest stworzenie nowego rozwiązania do cyfrowych wydruków próbnych, mającego zastosowanie przy produkcji wzorników kolorystycznych. W związku z tym rozwiązanie firmy GMG - GMG ColorCard - będzie globalnie dostępne jako część usługi SunDigiProof, w ramach oferowanego przez Sun Chemical pakietu SunColorBox.

Firma stworzyła w tym celu aplikację SunDigiProof Seine, w ramach której oferuje rozwiązanie, które może zastąpić manualną i czasochłonną procedurę tworzenia wzorników kolorystycznych. W efekcie, przy zastosowaniu tego rozwiązania, powstaje wydrukowana cyfrowo wersja tego samego standardu, zapewniająca przy tym – jak podkreśla Sun Chemical – wyższą niezawodność i spójność kolorystyczną. Włączenie GMG ColorCard do portfolio firmy ma sprawić, że rozwiązanie SunDigiProof będzie oferowało wyższy poziom elastyczności i wygody w użytkowaniu. Ma być przy tym dostosowane – pod względem cenowym i technicznym – do indywidualnych oczekiwań użytkownika. W efekcie wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw zyskają możliwość szybszej i bardziej efektywnej współpracy, uwzględniającej redukcję kosztów, stymulowanie innowacyjności i wyższą elastyczność w działaniu.

Stosując GMG ColorCard, jego użytkownicy będą mogli w łatwy sposób zautomatyzować produkcję wzorców barwnych w centrach kolorystycznych Sun Chemical, wykorzystując przy tym globalnie dostępne referencje. Oprogramowanie, jak podkreśla jego dostawca, jest niezwykle intuicyjne i może być obsługiwane przez dowolną osobę. Klienci obu firm będą też mogli wykonywać dokładne cyfrowe wydruki barwne w swoich siedzibach. To pozwoli na tworzenie wzorców kolorystycznych w trybie „na żądanie” i wyeliminowanie kosztów związanych z czasem, zaangażowaniem i dostawą wzorców tradycyjnych, wcześniej stosowanych w komunikacji kolorystycznej i procesach akceptacji.

Marc Levine, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie GMG Color, mówi: „Z punktu widzenia łańcucha dostaw w branży opakowań, punktualna i precyzyjna komunikacja kolorystyczna jest niezwykle ważna. Mamy nadzieję, że GMG ColorCard to następny, ewolucyjny krok w rozwoju komunikacji kolorystycznej, także w kontekście jej prędkości i dokładności. Nasza współpraca z Sun Chemical pokazuje, że cyfrowe wydruki próbne to najlepszy jej sposób, a klienci uzyskają dzięki temu szybsze i dokładniejsze narzędzie do właściwej, zakończonej powodzeniem specyfikacji kolorów”.
Patrice Aurenty, Business Leader w firmie Sun Chemical, dodaje: „Współpraca z GMG Color to z naszego punktu widzenia ciąg dalszy rozbudowy zestawu innowacyjnych narzędzi, składających się na pakiet SunColorBox. Dzięki niej możemy obecnie zaoferować najlepsze w swojej klasie rozwiązanie, wspierające klientów w zautomatyzowaniu tworzenia wzorców kolorystycznych, komunikacji, redukcji czasu niezbędnego na ich powstanie, zwiększeniu spójności barwnej oraz szybszym dotarciu z produktem na rynek”.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej https://www.sunchemical.com/suncolorbox/

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

walne2021-wyniki

zaklad

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Statystyka

Odsłon : 10144662