Opakowania ekologiczne - gorący temat targów Packaging Innovations w Warszawie

 

To były pracowite dwa dni wypełnione spotkaniami i ekscytującymi rozmowami dla członków PrintCity Alliance wystawiających się na targach Packaging Innovations w Warszawie. Seminarium poświęcone ekologicznym opakowaniom premium ponownie zgromadziło komplet słuchaczy.

 

 Ekologiczne opakowanie premium

Jednym z głównych tematów poruszanych przez zwiedzających było to, jak produkować opakowania przyjazne dla środowiska, zachowując jednocześnie wysokie standardy jakości i widoczności w punkcie sprzedaży.

 

Podczas seminarium członkowie PrintCity Alliance przedstawili aktualne informacje na temat postępów w zakresie poprawy wpływu przemysłu opakowaniowego na środowisko. Do zilustrowania tych zmian ponownie wykorzystano próbki z serii Better Human. Dotyczy to opakowań jednomateriałowych, opakowań na żywność, LED UV oraz neutralnych dla klimatu praktyk produkcyjnych. Nasz sojusz z radością powitał ponownie dużą liczbę gości na seminarium, co podkreśla znaczenie tego tematu.

 

Bariery, transfer na zimno i UV-LED

Przyszłość i zalety technologii LED UV, która została wykorzystana w nowych próbkach Better Human, była kolejnym gorącym tematem dla wielu odwiedzających. Wzory pokazują również w imponujący sposób, jak transfer na zimno może zastąpić metalizowany karton oraz jego zalety podczas procesu obróbki (częściowa aplikacja, pre- i postprint) i integracji w projekcie. Modne opakowanie chłodzące do lodu dla napojów wywołało wiele pytań dotyczących alternatywnych rozwiązań barierowych dla wody i tłuszczu. Nowe materiały dają możliwość wyeliminowania folii, dzięki czemu opakowanie staje się bardziej przyjazne dla środowiska. Chłodziarka zapewnia barierę dzięki inteligentnemu połączeniu tektury i lakieru wodnego.

 

Sojusz PrintCity powróci w roku 2022

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem rosnącej liczby odwiedzających i żywego ducha panującego na polskim rynku" - podsumował Rainer Kuhn, dyrektor zarządzający PrintCity Alliance. "Z niecierpliwością czekamy na ponowne spotkanie ze wszystkimi klientami na targach Packaging Innovations w maju 2022 roku!”.

Beata Biesiadecka z firmy Zeller+Gmelin:

“Nasi klienci pytali o przyszłość technologii LED i jej zalety. Omówiliśmy szczegółowo nasze nowe serie farb LED, tj. Uvalux FCM U581 i Uvalux U540 - na przykład ich doskonałe zachowanie na prasie i właściwości odbarwiania.

Ponadto wielu klientów pytało o kleje Z+G do procesu transferu na zimno jako "zieloną" alternatywę dla kartonu metalizowanego.”

 

 

Seminarium na temat ekologicznych premium

Członkowie PrintCity Alliance zaprezentowali nowe produkty i koncepcje w zakresie zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska opakowań z tektury premium, opakowań jednomateriałowych, opakowań na żywność, LED UV oraz praktyk produkcyjnych neutralnych dla klimatu.

 

 

 

 

Członkowie współdzielonego stoiska:

PC Print / LEONHARD KURZ (folie termotransferowe, transferowane na zimno oraz do zadruków cyfrowych, hologramy), Merck (pigmenty efektowe), WEILBURGER Graphics (lakiery do uszlachetniania, kleje i wodne farby fleksograficzne), Zeller+Gmelin (farby i lakiery UV)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

zmiana-adresu

zaklad

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Statystyka

Odsłon : 10196624