Bezprocesowe płyty termiczne Kodak Sonora UV na rynkach Europy, Azji, Australii i Oceanii oraz Środkowego Wschodu


Warszawa, 29.03.2017
Kodak poinformował o wprowadzeniu w wielu krajach komercyjnej wersji bezprocesowych płyt termicznych Kodak Sonora UV. Obecnie są one dostępne w regionach: Europy, Azji, Australii i Oceanii oraz Środkowego Wschodu.

Dzięki właściwościom płyt Sonora UV, z zalet oferowanych przez bezprocesową technologię firmy Kodak może teraz korzystać jeszcze szersza grupa przedsiębiorstw poligraficznych. Jak zapewnia producent, umożliwiają one realizację wyższych – nawet do 30 tys. odbitek – nakładów w technice offset UV, niż jakiekolwiek inne płyty bezprocesowe. To zaś pozwala wielu drukarniom nie tylko odczuć ekonomiczne i ekologiczne korzyści związane z ich zastosowaniem, ale też łączyć je z technologią UV, której cechami szczególnymi są elastyczność, wysoka jakość druku i krótsze czasy schnięcia.
„Jesteśmy przekonani, że płyty bezprocesowe Kodak to najlepsze rozwiązanie w kontekście zastosowań UV. W naszym przypadku nie mamy miejsca na tradycyjną wywoływarkę, a przy tym płyty te oferują dodatkowe korzyści: większą stabilność całego procesu ich obróbki, mniejsze zaangażowanie pracowników i niższe koszty wytworzenia formy drukowej – mówi Torsten Gröger, dyrektor ds. produkcji w firmie cre art z Fulda w Niemczech. – Dzięki bezprocesowym płytom Kodak Sonora UV i większej funkcjonalności posiadanej przez nas maszyny drukującej, wyposażonej w wiele dodatkowych opcji (m.in. umożliwiającej zastosowanie farb UV), jesteśmy w stanie realizować bardzo złożone i wymagające prace przy zastosowaniu dowolnego podłoża. Poziom kreatywności i jakości jest w naszym przypadku bardzo wysoki, więc tego rodzaju zlecenia jeszcze kilka lat temu byłyby po prostu niewykonalne od strony technicznej. Płyty Sonora UV pozwalają na realizację znacząco wyższych nakładów, przy których znajdują zastosowanie farby UV – możemy dzięki nim uzyskać co najmniej dwa razy więcej odbitek niż w przypadku wcześniej przez nas wykorzystywanych płyt Sonora XP”.

Płyty Sonora UV bazują na technologii zastosowanej w wersji Sonora XJ wprowadzonej w 2016 roku na rynek japoński. Podobnie jak flagowy produkt z tej serii – Sonora XP – nie wymagają jakichkolwiek zmian w istniejącymi parku maszynowym. Można je wykorzystywać w druku arkuszowym, heatsetowym i coldsetowym, a także przy produkcji opakowań oraz zastosowaniach UV. Zdaniem firmy Kodak nowo wprowadzone na rynek płyty Sonora UV powinny spotkać się ze szczególnym zainteresowaniem drukarń opakowaniowych, gdyż ich parametry wychodzą naprzeciw rygorystycznym wymogom technologii UV, coraz powszechniej stosowanej także przez zakłady akcydensowe. Ich dodatkowa wartość to korzyści ekonomiczne i ekologiczne, zapewniane przez technologię bezprocesową.
„Firma Kodak jest zdeterminowana, by wciąż inwestować w prace badawczo-rozwojowe nad rozwiązaniami, które umożliwią dostawcom usług poligraficznych wprowadzenie szerszej gamy zastosowań i wchodzenie na nowe rynki, przy jednoczesnym zachowaniu jak największego poziomu proekologiczności prowadzonych działań – mówi Richard Rindo, dyrektor generalny działu druku offsetowego i wiceprezes Print Systems Division w firmie Kodak. – Ponad 3000 naszych klientów z całego świata z powodzeniem korzysta z bezprocesowych płyt Sonora, realizując znaczące oszczędności i wdrażając szereg praktyk środowiskowych. Z kolei fakt, że są one produkowane w kilku fabrykach, zlokalizowanych w USA, Europie, Japonii i Chinach, sprawia, że możemy je dostarczać szybciej, zapewniając lepsze wsparcie i obsługę klienta”.

Więcej informacji na temat korzyści zapewnianych przez bezprocesowe płyty Sonora można znaleźć na dedykowanym blogu firmy Kodak.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

-all4pack- baseline date uk

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom drukarnie
logo drukinfopl
logom opakowanie
logom poligrafika
logom pinp
logom pp
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
digital-business
opakowania-i-etykierty
logom vidart ok
logo wydawca

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości 

Statystyka

Odsłon : 8720885