Kolejny, piąty  już Gallus RCS 330 i dwunasta szwajcarska maszyna w drukarni Grafpol B.M. Meszkes

12. maja 2017

• Modułowa konfiguracja maszyny RCS 330 pozwala na szybki narząd i przezbrojenie
  • Produkcja wymagających prac i wysokoprzetworzonych   etykiet.
  • Idealne dopasowanie maszyny do strategii i profilu produkcji drukarni Grafpol

W ostatnich tygodniach w drukarni Grafpol  B.M. Meszkes w Bydgoszczy rozpoczęła pracę kolejna piąta już maszyna wąskowstęgowa Gallus RCS 330. Tym samym drukarnia Grafpol stała się posiadaczem największego parku maszyn RCS 330 w Polsce. Właściciel drukarni, Pan Bogusław Marek Meszkes jest przekonany, że ten model maszyny Gallus oferuje dokładnie te możliwości produkcyjne, które są niezbędne przy pracach realizowanych w Grafpolu. Stąd decyzja o kolejnym RCS-ie. „Dzięki maszynom Gallus możemy zaoferować szwajcarską jakość z Bydgoszczy” – komentuje z uśmiechem Pan Meszkes.

Modułowa konfiguracja maszyny RCS 330 pozwala na szybki  narząd i przezbrojenie.
Każdy Gallus RCS 330 w Grafpolu posiada 10 platform drukujących z możliwością szybkiego przezbrojenia przez drukarza bez konieczności rozcinania wstęgi w zależności od wymogów dotyczących kolejności  druku fleksograficznego i sitodrukowego czy hot-stampingu.  Niezależne serwomotory przekazują bezpośrednio napęd bez kół zębatych dla cylindrów formowych, wałka rastrowego i wałka chłodzonego oraz cylindrów dociskowych. Dodatkowo maszyna pozwala na tzw. „flying imprinting”, to znaczy wdrukowywanie zmian w pracy lub wydrukowanie nowego wzoru całkowicie nowej pracy podczas biegu maszyny bez jej zatrzymywania. Podczas pracy maszyny, na zespołach drukujących nieużywanych w danym momencie możliwe jest przygotowywanie ich do zamian pracy, a następnie wdrukowywanie jednego lub kilku zmian obrazu, tekstu bez zatrzymania druku. Ta unikalna funkcja umożliwia  wyeliminowanie czasu przezbrajania oraz maksymalne zminimalizowane odpadów podczas narządu.

Maszyny RCS zainstalowane w drukarni Grafpol posiadają bardzo bogate wyposażenie pozwalające na automatyzacje wielu operacji i gwarantujące wykonanie najtrudniejszych prac. „ Nasza drukarnia stawia na najwyższą jakość i stąd wysokie wymagania jakie mamy w stosunku do dostawców. Nasi klienci świadomi są tego co prezentują sobą maszyny Gallus typu RCS i zwracają uwagę szczególnie na uzyskiwaną jakość” – dodaje Pani Paulina Łukowicz, córka Pana Meszkesa, wiceprezes drukarni i sukcesorka .

Produkcja wymagających, skomplikowanych etykiet z wykorzystaniem zespołów fleksograficznych i sitodrukowych
Drukarnia Grafpol specjalizuje się w produkcji wymagających, skomplikowanych, złożonych etykiet z wykorzystaniem zespołów fleksograficznych i sitodrukowych na maszynach Gallus dając produkcyjnie największe możliwości głównie dla etykiet samoprzylepnych.

Dodatkowo maszyna RCS 330 posiada system automatycznego pasowania wzdłużnego i poprzecznego, zespół sztancujący z bezpośrednim napędem serwomotorem i szybką wymianą cylindra magnetycznego wraz z systemem precyzyjnego ustawiania cięcia, zespół do laminacji i cold-stampingu (złocenie na zimno), oraz system do produkcji etykiet wielowarstwowych z delam-relam i zadrukiem po stronie klejowej jak również oprzyrządowanie do drukowania z efektem Metallic Doming.

Maszyna oferuje możliwość zastosowania odwrotnego kierunku obrotu cylindra formowego na zespołach drukujących, co pozwala osiągnąć wysoki połysku lakieru i zapobiega powstawaniu pęcherzyków powietrza w procesie laminacji.

Ponadto aby zapewnić jak najwyższą jakość produkowanych etykiet oraz bezpieczeństwo produkcji RCS 330 wyposażony jest dodatkowo w system pełnej inspekcji wizyjnej z kamerą wraz z modułem współpracy z przewijarką.

Idealne dopasowanie maszyny do profilu produkcji drukarni Grafpol
Drukarnia Grafpol w Bydgoszczy jest jedną z przodujących drukarń etykietowych w Polsce realizująca zlecenia na rynek krajowy i zagraniczny. Pan Meszkes zdecydował się na maszynę w identycznej konfiguracji jak ostatnia, która została zakupiona  w 2015 roku.  „Maszyny RCS 330, które u nas pracują idealnie pasują do  strategii naszej  drukarni” – komentuje pan Meszkes.  Decydując się na kolejną maszynę tego typu Grafpol zrealizował tym samym projekt  pełnego backup'u i rozszerzenia wolumenu produkcji etykiet o wysokim stopniu przetworzenia na co niewątpliwie pozwalają unikalne w swoich możliwościach maszyny  Gallus typu RCS 330.

Posiadany park maszynowy pozwala drukarni zaoferować bardzo szerokie portfolio usług i produkcję etykiet na papierach i foliach samoprzylepnych, zwykłych, metalizowanych i termicznych, etykiety na foliach wielowarstwowych, etykiety na materiałach przystosowanych do zgrzewania z etykiety z oznakowaniem Braille’a, etykiety z poddrukiem od strony kleju, etykiety dwustronnie czytelne (w roli i w arkuszu, przeznaczone na opakowania), przeźroczyste lub etykiety informacyjne (na i pod szybę - w arkuszu do 14 kolorów), etykiety typu loteria, numerowane, z kuponem do odklejania, etykiety z ukrytym nadrukiem, widocznym tylko w świetle promieni UV, saszetki i wiele innych.

Grafpol

Zdjęcie: Przy maszynie Gallus RCS 330 (od prawej): Bogusław Marek Meszkes,  właściciel i prezes drukarni Grafpol  w Bydgoszczy, Paulina Łukowicz, wiceprezes drukarni Grafpol, Paweł Stoliński, kierownik sprzedaży maszyn wąskowstęgowych, Heidelberg Polska Sp. z o.o.

nowe-wladze-pid2017