5 czerwca przypada Światowy Dzień Środowiska

Czyściwa wielokrotnego użytku i ich wkład w ochronę środowiska

5 czerwca 1972 roku odbyła się pierwsza Konferencja Sztokholmska, kiedy to zdecydowano o utworzeniu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP). Odtąd dzień ten ob-chodzony jest oficjalnie jako Światowy Dzień Środowiska. Stosowane w warsztatach i halach produkcyjnych czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA, codziennie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego: czyszczą maszyny i urządzenia, a jednocześnie wspierają ochronę zasobów.

Warszawa, czerwiec 2017. W gospodarstwie domowym nawet trudno jest sobie wyobrazić, że może być inaczej: szkło, butelki plastikowe czy puszki aluminiowe już nie są wyrzucane do ko-sza z odpadami, ale segregowane, w celu ich ponownego wykorzystania. Również papier i kar-tony, przewiązane sznurkiem, regularnie wystawiane są do zabrania przez śmieciarkę. Zaletą jest oszczędność kosztów, wynikających z opłat za usuwanie odpadów oraz poczucie, że zrobiło się coś dobrego dla środowiska naturalnego.

Optymalizacja procesów – zwiększenie produktywności – minimalizacja kosztów
Niejeden kierownik zakładu produkcyjnego zadaje sobie słusznie pytanie, czy w przemyśle są podobne, przyjazne dla użytkownika i środowiska produkty i usługi, które funkcjonowałyby na tej samej zasadzie. Oczywiście, że są! Firma MEWA oferuje już od ponad stu lat przemysłowe czy-ściwa wielokrotnego użytku, które funkcjonują w systemie polegającym na ich przygotowaniu, dostawie, praniu i ponownej wysyłce do klienta. Szeroki zakres oferty produktowej i serwisowej to dość przekonujące argumenty, by jednorazowe czyściwa papierowe zamienić na tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku. System czyściw firmy MEWA odznacza się istotnymi, zoriento-wanymi na potrzeby klientów, wartościami dodanymi.

Wysoce wydajne czyściwa. Wydajne czyściwa sprawiają, że praca z nimi jest przyjemna i gwarantuje wysoki stopień czystości. Wytrzymałe czyściwo Mewatex charakteryzuje się nad-zwyczaj dużą chłonnością. Im więcej brudu może zebrać, tym lepiej. Ważąc zaledwie około 40 gramów, może ono wchłonąć do 90 ml cieczy. Również mokre czyściwo MEWA nie rwie się i jest bardzo wytrzymałe, w przeciwieństwie do czyściw papierowych i szmat.

Szerokie spektrum zastosowań. Czyściwa firmy MEWA łączą w sobie praktycznie wymaga-ną jakość – są wytrzymałe na rozerwanie, chłonne i charakteryzują się długą żywotnością, speł-niając tym samym wymogi, jakie stawia im przemysł. Asortyment czyściw przeznaczonych do różnych zastosowań, oferuje szerokie spektrum wykorzystania w przemyśle, warsztatach sa-mochodowych i zakładach rzemieślniczych. Obok klasycznego czyściwa Mewatex, firma oferu-je również inne rodzaje czyściw tekstylnych, różniące się jakością. Wszystkie te czyściwa są przygotowane do czyszczenia maszyn i urządzeń, stanowiąc zarazem część dobrze przemyśla-nego systemu czyściw wielokrotnego użytku MEWA.

Niezawodna logistyka. Zanieczyszczone olejami i nasączone rozpuszczalnikami czyściwa są w transporcie kwalifikowane jako ładunek niebezpieczny i wymagają postępowania zgodnego z określonymi normami. Opracowany w tym celu specjalny pojemnik zapewnia bezpieczne skła-dowanie zabrudzonych czyściw. Firma MEWA wykorzystuje taki pojemnik do regularnego do-starczania klientom świeżych czyściw i odbierania od nich czyściw zabrudzonych. Klienci nie muszą zatem już zawracać sobie głowy tym, w jaki sposób zostaną usunięte zabrudzone teksty-lia wykorzystane do czyszczenia.

Bilans ekologiczny. Czyściwo jednorazowe to przeszłość – dziś z zawartych w brudnych czy-ściwach substancji zanieczyszczających pozyskuje się wartościową energię. Czyściwa są prane w sposób nieobciążający środowiska naturalnego i ponownie wprowadzane do obiegu. Substan-cje zanieczyszczające, jakie pozostają w wyniku prania, poddawane są obróbce termicznej lub fachowo utylizowane. Firma MEWA posiada certyfikaty DIN EN ISO 9001 oraz 14001.

Więcej o usługach zakresie czyściw firmy MEWA: mewa-service.pl/est-trwale

expoopakowania2017 400x300

nowe-wladze-pid2017