Druga półformatowa maszyna z rodziny KBA Rapida w drukarni Wydawnictwa Bernardinum

 

Warszawa, 03.07.2017
14 czerwca br. w drukarni Wydawnictwa Bernardinum w Pelplinie miało miejsce uroczyste poświęcenie oddanej niedawno do użytku półformatowej arkuszowej maszyny offsetowej KBA Rapida 75 PRO-4. Dołączyła ona do zainstalowanej tu zaledwie przed trzema laty maszyny KBA Rapida 75-5+L, znacząco zwiększając potencjał produkcyjny tej prężnie działającej drukarni kościelnej.

W uroczystym poświęceniu maszyny udział wzięli m.in.: ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna wraz  duchowieństwem Pelplina, członkowie rady nadzorczej Wydawnictwa Bernardinum na czele z jej przewodniczącym – ks. Andrzejem Szopińskim, burmistrz miasta i gminy Pelplin – Patryk Dembski, klienci wydawnictwa oraz jego pracownicy. Nie zabrakło przedstawicieli dostawców współpracujących z drukarnią; ze strony KBA CEE w uroczystości uczestniczyli: Grzegorz Szymczykowski – dyrektor sprzedaży i serwisu, Michał Drożdż – regionalny szef sprzedaży oraz Paweł Krasowski – Product & Marketing Manager.
Przybyłych do Pelplina gości powitał ks. Wojciech Węckowski – prezes Wydawnictwa Bernardinum, który podkreślił fakt, że jest to kolejne – zaledwie po trzech latach – spotkanie z okazji oddania do użytku nowej maszyny drukującej KBA. Podziękował jednocześnie swoim współpracownikom, bez których zaangażowania nie byłby możliwy tak dynamiczny rozwój spółki. Zaznaczył, że nowa inwestycja pozwoli na dalsze udoskonalanie zarówno kwalifikacji zatrudnionych w drukarni osób, jak też na szybszą i terminową realizację zleceń.
Wydawnictwo Bernardinum jest obecnie jednym z największych zakładów pracy dla miasta Pelplin i jego okolic. Poza działalnością poligraficzną, zajmuje się wydawaniem różnorodnych pozycji dziełowych. Współpracuje też z licznymi klientami z regionu Trójmiasta. Z uwagi na rosnące potrzeby w zakresie realizowanych tu prac poligraficznych zakup kolejnej maszyny drukującej stał się koniecznością. Wybór ponownie padł na rozwiązanie marki Koenig & Bauer. „Tym samym nie tylko zwiększyliśmy potencjał produkcyjny, ale zakończyliśmy też kolejny etap rozwoju, którego celem było odnowienie parku sprzętowego. Obecnie 70% wyposażenia naszej drukarni stanowią nowe rozwiązania” – podkreślał ks. Wojciech Węckowski.

Dostarczona w marcu br. KBA Rapida 75 PRO-4 to przedstawiciel nowej generacji maszyn, wprowadzonych do oferty Koenig & Bauer podczas ubiegłorocznych targów drupa. Wersja zamówiona przez Wydawnictwo Bernardinum posiada cztery zespoły drukujące i umożliwia zadrukowywanie arkuszy o powiększonym formacie (605 x 750 mm). Wyposażona została m.in. w: system prowadzenia arkuszy na poduszce powietrznej, pakiet wysokowydajnej elektrostatyki, termostatowanie układu wodno-farbowego, tkaninowe symultaniczne systemy mycia obciągów gumowych i cylindrów dociskowych (CleanTronic Synchro), systemy suszenia KBA VariDry IR, a także działające w trybie online systemy kontrolno-pomiarowe ErgoTronic ColorDrive z funkcją spektralną Lab. Co istotne, maszyna umożliwia też drukowanie ze zredukowaną ilością alkoholu.
Tak bogate wyposażenie, jak tez wcześniejsza znajomość rozwiązań technologicznych KBA przez operatorów maszyn, pozwoliły znacząco przyspieszyć realizację zleceń dla stałych odbiorców spółki, jak też szybciej wykonywać prace na własne potrzeby. Drukarnia specjalizuje się przede wszystkim w produkcji książek, czasopism i materiałów komercyjnych. Wykonuje też prace nietypowe, np. faksymila Biblii Gutenberga, której jeden z egzemplarzy znajduje się w tutejszych zbiorach.

Słowa skierowane przez ks. Wojciecha Węckowskiego do przedstawicieli KBA CEE potwierdzają, że ponowny wybór maszyny Koenig & Bauer nie był przypadkowy: „Pragnę podkreślić, że zakup i wdrożenie maszyny to zawsze duże przedsięwzięcie, nie pozbawione różnych utrudnień, także tych nieoczekiwanych. Dziękuję firmie KBA CEE za pomoc i wsparcie także w tych trudnych momentach. Wspólnie zawsze dochodzimy do właściwego rozwiązania każdego problemu, a to oznacza, że jesteśmy dobrymi partnerami w biznesie. Prezes firmy KBA CEE – pan Jan Korenc może szczycić się, podobnie jak ja, bardzo dobrą załogą”. Ks. Wojciech Węckowski słowa podziękowania skierował także do autoryzowanego serwisu maszyn KBA, odpowiedzialnego za montaż maszyny – w przypadku Wydawnictwa Bernardinum po raz kolejny była nim firma Mirosława Majki.

Jan Korenc – prezes KBA CEE dodaje: „Dziękując ks. Wojciechowi Węckowskiemu za miłe słowa skierowane do nas podczas uroczystego poświęcenia nowej maszyny, cieszymy się niezmiernie z faktu, że rozwiązanie marki Koenig & Bauer po raz kolejny zawitało do Wydawnictwa Bernardinum. To dla nas bardzo dobry znak, że zaledwie po trzech latach od wdrożenia poprzedniej maszyny klient zdecydował się na zakup kolejnego urządzenia. Tym bardziej, że wówczas – w 2014 roku – była to pierwsza w jego przypadku maszyna KBA, zastępująca rozwiązanie innego dostawcy. Obecnie drukarnia z Pelplina posiada pod jednym dachem dwie, wysoko zautomatyzowane maszyny półformatowe Koenig & Bauer, umożliwiające wydajną produkcję zarówno na własne potrzeby wydawnictwa, jak tez z myślą o stale rosnącej grupie klientów zewnętrznych. Szczególnie cieszy, że jej rozwój oznacza nie tylko utrzymanie, ale też tworzenie nowych miejsc pracy dla osób z gminy Pelplin. Ks. Wojciechowi Węckowskiemu, jak też całej załodze drukarni, życzymy satysfakcji z użytkowania obu maszyn Koenig & Bauer oraz utrzymania dotychczasowej, dynamicznej drogi rozwoju”.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

-all4pack- baseline date uk

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom drukarnie
logo drukinfopl
logom opakowanie
logom poligrafika
logom pinp
logom pp
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
digital-business
opakowania-i-etykierty
logom vidart ok
logo wydawca

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Statystyka

Odsłon : 8750632