Sun Chemical przejmuje dział Metal Deco firmy PPG

Warszawa, 12.03.2018

Sun Chemical poinformował o przejęciu działu rozwiązań do dekorowania metali (Metal Deco) od PPG – amerykańskiego producenta i dostawcy farb, powłok oraz materiałów specjalistycznych. Obie firmy od wielu lat łączy partnerska współpraca w zakresie produktów, dedykowanych branży opakowań wykonanych z metalu.

Przejęcie działu Metal Deco firmy PPG to kolejny etap strategii wzrostu Sun Chemical, która zakłada uzupełnianie portfolio o kolejne, ważne dla jej przyszłości jednostki biznesowe. Dzięki tej akwizycji Sun Chemical zwiększy zarówno zasięg terytorialny, jak też swoją pozycję na rynku rozwiązań do dekorowania i uszlachetniania metali. Dzięki połączeniu portfolio produktów, dotychczas dostępnych w ramach działu Metal Deco firmy PPG, z ofertą własną Sun Chemical, klienci będą mogli w jeszcze większym stopniu korzystać z innowacyjnych rozwiązań, tworzących niezwykle szerokie spektrum farb, dedykowanych temu segmentowi rynkowemu.

Mówi Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu Sun Chemical: „Na rynku konsumenckim stale zachodzą zmiany w gustach i stylu życia ludzi. Te z kolei wpływają na zwiększone zapotrzebowanie na żywność i napoje w puszkach. W związku z powyższym właściciele marek stale poszukują nowych metod zadrukowywania i dekorowania opakowań metalowych, by wyróżnić swoje produkty na tle konkurencji. Przejęcie działu Metal Deco od firmy PPG oznacza, że Sun Chemical będzie w stanie zaoferować swoim klientom rozbudowane portfolio rozwiązań z tego segmentu i pomóc im w osiągnięciu wyznaczonych celów”.

Więcej informacji na temat oferty Sun Chemical można znaleźć na stronie http://www.sunchemical.com/