Sun Chemical na targach Euro CanTech 2018: prezentacje nowej serii farb UV LED


Warszawa, 28.03.2018
Podczas zakończonych niedawno targów Euro CanTech 2018 w Mediolanie firma Sun Chemical zaprezentowała swoje zaawansowane rozwiązania w zakresie zadrukowywania i dekorowania opakowań wykonanych z metalu. Szczególny nacisk został położony na UVILED – nową serię farb UV LED, dedykowanych właśnie temu rynkowi.

Będąc czołowym dostawcą farb UV LED, wykorzystywanych w innych technologiach drukowania, Sun Chemical opracował niedawno – na bazie swoich obecnych rozwiązań – serię UVILED. We współpracy z włoskim producentem promienników UV LED – firmą PrintaLED – udoskonalił jednocześnie technologię ich aplikowania na powierzchniach metalowych, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wymogom firm z tego segmentu rynkowego.

Sun Chemical zaprezentował również Uviflex – serię wszechstronnych farb UV, przeznaczonych do zadrukowywania metalu. Ich receptura ma pozwolić użytkownikom na rozszerzenie portfolio prac tradycyjnie wytwarzanych w tej technice. Jak zapewnia producent, farby Uviflex można z powodzeniem stosować do zadrukowywania wszelkiego typu puszek tłoczonych, uzyskując jednocześnie wyższy poziom połysku w miejscach, gdzie opakowanie jest rozciągnięte. Finalny produkt jest też, zdaniem Sun Chemical, bardzo odporny na chemiczne oddziaływanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.
Kolejne rozwiązanie promowane przez Sun Chemical na tegorocznej edycji Euro CanTech to SunAltec LEDCure MB – seria wysokiej jakości farb offsetowych UV LED. Stworzono je z myślą o aplikowaniu zewnętrznych nadruków na jednolite puszki z aerozolami, przy zastosowaniu najnowszej technologii utrwalania UV LED. Jak zapewnia Sun Chemical, do uzyskania odpowiedniego efektu wystarcza w ich przypadku niewielka ilość farby – wszystko za sprawą wysokiej koncentracji pigmentów. Oprócz właściwego utrwalania w technologii UV LED, farby te cechuje wysoki poziom adhezji do aplikowanych podłoży.

Z myślą o puszkach do napojów Sun Chemical wprowadził na rynek udoskonaloną serię SunDuo Comet. Zdaniem producenta zapewniają one odpowiednią trwałość opakowania, wysoki poziom połysku i właściwą drukowność, umożliwiając uzyskanie wysokiej jakości nadruku o atrakcyjnych walorach dotykowych, charakteryzującego się przy tym kolorystyką o odpowiedniej przejrzystości i głębi. Dodatkową zaletą SunDuo Comet jest ekonomiczne zużycie, gdyż do ich aplikowania konieczna jest niewielka warstwa wierzchnia nanoszona na puszki – podobnie jak ma to miejsce w przypadku serii Novar.
Uzupełnienie targowej oferty Sun Chemical stanowiły farby z serii SunDuo, SunTrio i SunAltec. Zdaniem producenta, jest to najbardziej kompletne i wszechstronne portfolio farb dedykowanych zadrukowywaniu powierzchni metalowych, dopasowane do potrzeb wszystkich producentów puszek i stosowanych przez nich metod ich dekorowania i uszlachetniania.

Eduardo Alegria, dyrektor sprzedaży światowej w dziale farb Metal Deco firmy Sun Chemical mówi: „Cenimy sobie udział we wszelkiego rodzaju imprezach wystawienniczych, gdyż stanowią one platformę do spotkań z przedstawicielami danej branży, w tym obecnymi i przyszłymi klientami. W tym kontekście było nam bardzo miło zaprezentować nasze portfolio z obszaru Metal Deco na targach Euro CanTech, wprowadzając jednocześnie na rynek nowe serie farb, dedykowane temu segmentowi rynkowemu. Posiadając tak szeroką ofertę chcemy być wiarygodnym partnerem i preferowanym dostawcą farb dla producentów puszek z nadrukiem, poszukujących nowych metod ich dekorowania i wzbogacania”.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

kolejne-spotkanie

walne-zgromadzenie2019

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom drukarnie
logo drukinfopl
logom opakowanie
logom poligrafika
logom pinp
logom pp
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
digital-business
opakowania-i-etykierty
logom vidart ok
logo wydawca

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 

Statystyka

Odsłon : 9020824