Sun Chemical informuje o globalnej dostępności arkuszowych farb offsetowych SunLit Publish

 

Warszawa, 13.11.2018
W ślad za udanym wprowadzeniem SunLit Publish na rynki wybranych krajów Europy, firma Sun Chemical poinformowała o globalnej dostępności tej nowej serii arkuszowych farb offsetowych klasy premium, dedykowanych produkcji akcydensowej.

Przeznaczone są one do zadrukowywania z wysoką prędkością szerokiego spektrum podłoży papierowych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej odporności wydruków na ścieranie. Jak zapewnia producent, SunLit Publish pomaga usprawnić procesy wykończeniowe, poprawić wydajność i zredukować czas wykonania zlecenia. Farby te przeznaczone są do produkcji wysokiej jakości materiałów publikacyjnych i komercyjnych, takich jak raporty biznesowe, katalogi, wielobarwne książki czy broszury. Zdaniem Sun Chemical gwarantują one równowagę kolorystyczną i wysoki połysk, zwłaszcza przy zastosowaniu papierów matowych i półmatowych, gdzie nie jest przewidziane dalsze uszlachetnianie lakierami wodnymi lub olejowymi.
Wśród ich kolejnych zalet producent wymienia wierne odwzorowanie naturalnych odcieni i barw, np. przy reprodukcji twarzy, mebli, tekstyliów czy dóbr luksusowych takich jak zegarki i biżuteria, przy pełnej zgodności z normą ISO 2846-1 (dotyczącą kolorystyki i transparentności) i możliwości osiągniecia parametrów drukarskich zgodnych z normą ISO 12647-2 (PSO). Dodatkową korzyścią z ich implementacji jest właściwa równowaga szarości na wydruku.
Dobra charakterystyka schnięcia farb zapewniająca twardą, wytrzymałą powłokę farbową powoduje, że nie ulegają one ścieraniu czy mazaniu przy procesach wykończeniowych. Oznacza to, że np. przy obcinaniu spadów, krawędzie książek czy broszur pozostają czyste, nawet w przypadku, gdy stykają się z nimi mocno nasycone zadruki.
Mówi Bernhad Fritz, Product Manager w dziale Sheetfed Systems Europe firmy Sun Chemical: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwrotnych informacji, jakie dotarły do nas od klientów z krajów, w których farby SunLit Publish zostały wprowadzone. Pierwsze, udane implementacje przekonały nas, że nadszedł właściwy czas, by zaoferować je w skali globalnej i by każdy z klientów mógł korzystać z ich wysokiej produktywności”.

Więcej informacji na temat pełnej oferty firmy Sun Chemical można znaleźć na stronie http://www.sunchemical.com/

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Statystyka

Odsłon : 9097366