Sun Chemical podejmuje współpracę z firmą HAVI

Warszawa, 13.02.2019
Sun Chemical poinformował o nawiązaniu współpracy z HAVI – globalnym dostawcą kompleksowych usług logistycznych, wdrażającym i optymalizującym działania związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw (także w kontekście stosowanych opakowań) dla czołowych marek z branży spożywczej i restauracyjnej.  Celem podjętego partnerstwa jest powszechne wprowadzenie na rynek wodnych, proekologicznych farb SunVisto AquaGreen.

Jak podaje Sun Chemical, produkowane przez nią bioodnawialne farby zostały certyfikowane i zarekomendowane przez HAVI jako bazujące na naturalnych surowcach rozwiązanie. Gwarantuje ono, że producenci i właściciele marek funkcjonujący w branży usług spożywczych mają do czynienia w pełni odnawialną farbą, stosowaną w ich opakowaniach.
„Przez ostatnie trzy lata firma HAVI ściśle współpracowała z Sun Chemical, wspierając nas w stworzeniu naturalnych farb, które nie tylko mają znacząco wyższy udział bioodnawialnych żywic, ale też zapewniają najwyższej jakości druk przy zastosowaniu podłoży opakowaniowych, wykonanych z włókien – mówi Felipe Mellado, dyrektor marketingu Sun Chemical. – Ta współpraca to najlepsze potwierdzenie innowacyjności, jaka cechuje naszą działalność od 200 lat. Propozycja, z jaką przyszła do nas firma HAVI, była prawdziwym wyzwaniem. Nam udało się stworzyć rozwiązanie, które zostało finalnie certyfikowane i dopasowane przez HAVI do potrzeb jej klientów. Jest nam też szczególnie miło zaanonsować produkt, który jest zbieżny z realizowaną przez Sun Chemical polityką zrównoważonego rozwoju”.
Globalna sieć firmy HAVI i jej bliskie relacje z wieloma firmami specjalizującymi się w tworzeniu i udoskonalaniu opakowań jest – jak zapewnia Sun Chemical – gwarancją, że stworzone przez nią naturalne farby znajdą zastosowanie u wielu partnerów biznesowych HAVI, działających w różnych zakątkach świata.
„Od wielu właścicieli marek z branży usług spożywczych i firm produkujących dobra konsumpcyjne docierały do nas sygnały odnośnie zapotrzebowania na opakowanie, które będzie zbieżne z realizowaną przez nie proekologiczną filozofią działania – dodaje Shane Bertsch, wiceprezes ds. innowacyjności w firmie HAVI. – Miło nam powitać wśród partnerów biznesowych firmę Sun Chemical, która pomoże nam poprawić proekologiczność wdrażanych opakowań”.

O firmie HAVI
HAVI to globalna, prywatna firma, której działalność koncentruje się na podnoszeniu innowacyjności, optymalizacji i zarządzaniu łańcuchem dostaw dla czołowych marek światowych. Oferuje usługi w zakresie zaawansowanej analityki i doradztwa, wdrażania opakowań, zarządzania łańcuchem dostaw oraz logistyki. HAVI współpracuje z klientami, wskazując wyzwania pojawiające się na różnych etapach łańcucha dostaw – od powstania towaru na jego dotarciu do klienta kończąc.
Założona w 1974 roku, HAVI zatrudnia na całym świecie ponad 10 tys. osób, jej usługi dostępne są w ponad 100 krajach. Ich uzupełnienie, w kontekście zarządzania łańcuchem dostaw, są usługi świadczone przez jej filię – The Marketing Store, koncentrujące się na zwiększaniu zainteresowania i zaangażowania klientów w działania marketingowe. Więcej informacji na temat obu firm można znaleźć na stronach www.HAVI.com i www.tmsw.com.

O firmie Sun Chemical
Sun Chemical – członek grupy DC, to czołowy producent farb graficznych, lakierów, materiałów eksploatacyjnych, pigmentów, polimerów, ciekłych i stałych związków oraz materiałów aplikacyjnych. Uwzględniając całą grupę DIC, roczne przychody ze sprzedaży Sun Chemical przekraczają 7,7 mld USD. Na całym świecie firma zatrudnia ponad 20 tys. pracowników.
Sun Chemical Corporation jest filią Sun Chemical Group Coöperatief U.A. (Holandia), a jej siedziba główna znajduje się w Parsippany w New Jersey (USA). Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.sunchemical.com.

Sun Chemical podejmuje współpracę z firmą HAVI

Warszawa, 13.02.2019

Sun Chemical poinformował o nawiązaniu współpracy z HAVI – globalnym dostawcą kompleksowych usług logistycznych, wdrażającym i optymalizującym działania związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw (także w kontekście stosowanych opakowań) dla czołowych marek z branży spożywczej i restauracyjnej.  Celem podjętego partnerstwa jest powszechne wprowadzenie na rynek wodnych, proekologicznych farb SunVisto AquaGreen.

O firmie HAVI

O firmie Sun Chemical