Sun Chemical zapowiada podwyżkę cen na utrwalane energią farby i lakiery UV oraz na lakiery wodne i solwentowe

Warszawa, 18.04.2019
Sun Chemical poinformowała o podniesieniu – z dniem 15 maja 2019 roku – cen na produkowane przez firmę i oferowane na rynku północnoamerykańskim farby oraz lakiery utrwalane energią, jak również na lakiery wodne i solwentowe.

Jak tłumaczy firma, podwyżka w przypadku utrwalanych energią farb i lakierów jest spowodowana problemami z globalną dostępnością fotoinicjatorwów. Jeżeli chodzi o lakiery wodne i rozpuszczalnikowe (solwentowe), tu na wzrost cen wpłyną rosnące koszty energii i surowców w 1. kwartale br.
„Inicjatywy rządowe i przepisy mające na celu ochronę środowiska spowodowały, że wielu dostawców fotoinicjatorów zaprzestało lub ograniczyło ich produkcję na pewien okres czasu. W rezultacie mamy do czynienia z  bezprecedensowym wzrostem cen surowców i niedoborem rynkowym fotoinicjatorów – mówi Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu Sun Chemical. – Działania podjęte w ubiegłym roku wciąż mają wpływ na ograniczenia w globalnej dostępności fotoinicjatorów. Oczekujemy, że niedawny wybuch i pożar w parku przemysłowym Yancheng w Chinach jeszcze bardziej spotęgują wzrost cen surowców niezbędnych do produkcji farb utrwalanych energią, publikacyjnych, rozpuszczalnikowych i wodnych. Będziemy monitorowali dynamicznie zmieniającą się sytuację w Chinach, by zabezpieczyć ciągłość dostaw, szukając jednocześnie alternatywnych, a przy tym opłacalnych rozwiązań technologicznych. Przewidujemy, że wszelkie podwyżki cen surowców znajdą swoje odzwierciedlenie na rynku w postaci dodatkowych korekt cenowych naszego portfolio technologicznego”.

baner-185x220-5