Współpraca Sun Chemical i Epple: globalna dostępność farb do bezpośredniego kontaktu z żywnością

Warszawa, 20.09.2019
Sun Chemical poinformował o podpisaniu umowy na zasadach wyłączności z niemieckim producentem farb graficznych – Epple Druckfarben. Porozumienie zakłada, że obie firmy podejmą wspólne działania w celu zapewnienia globalnej dostępności wytwarzanych przez Epple offsetowych farb z serii BoFood Organic, przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

BoFood Organic to opatentowana w skali całego świata farba offsetowa do druku arkuszowego, aplikowana na wewnętrzną stronę opakowań kartonowych na żywność (również takich, gdzie ma miejsce bezpośredni kontakt z zawartością). Jak podkreśla dostawca, wszystkie surowce wykorzystywane w procesie jej produkcji zostały zatwierdzone w kontekście styczności z wyrobami spożywczymi.
Umowa zakłada, że własność intelektualna dotycząca farb BoFood Organic pozostaje w firmie Epple. Na podstawie odpowiedniej licencji Sun Chemical będzie je oferował pod nazwą SunPak Organic, która ma odzwierciedlać właściwości produktu w kontekście jego bezpieczeństwa dla żywności. Obie firmy porozumiały się również względem dalszych wspólnych działań nad udoskonalaniem platformy technologicznej, będącej bazą dla ww. farb, z myślą o innych ich potencjalnych zastosowaniach.

Carl Epple, członek zarządu Epple Druckfarben, tak komentuje podpisaną umowę: „Widzimy siebie jako pioniera w zakresie produkcji i udoskonalania proekologicznych farb do arkuszowego druku offsetowego. Szczególną dumą napawa nas fakt stworzenia opatentowanej globalnie farby offsetowej, która została zatwierdzona z myślą o zadrukowywaniu wewnętrznych elementów opakowań spożywczych. Mamy też głęboką satysfakcję, że Sun Chemical – największy na świecie producent farb graficznych, docenił jakość naszego rozwiązania technologicznego. Z radością czekamy na podjęcie współpracy z tą firmą, związanej z działaniami marketingowymi, jak też – potencjalnie – z dalszym rozwojem stworzonej przez nas serii farb, z pożytkiem dla konsumentów oraz drukarń opakowaniowych”.
Felipe Mellado, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu Sun Chemical, dodaje: „Podpisanie umowy poprzedził staranny proces weryfikujący, czy technologia bezpiecznych dla żywności farb Epple spełnia najwyższe standardy, jakich oczekują klienci Sun Chemical od oferowanych przez nas rozwiązań. Cieszymy się z podjęcia współpracy z tą firmą, której rezultatem jest wprowadzenie przez nas na rynek serii produktów oferowanych pod nazwą SunPak Organic. Mamy nadzieję, że podpisana umowa będzie owocna dla obu stron”.

Warszawa, 20.09.2019

9kongres