Czyściwa wielokrotnego użytku MEWA dla zakładów i warsztatów

Najbardziej zrównoważona ochrona środowiska to unikanie wytwarzania śmieci i odpa-dów oraz wspólne użytkowanie rzeczy

Textilsharing (współdzielenie tekstyliów) także oznacza aktywną ochronę środowiska. Zasada wielokrotnego użytkowania realizowana w ramach koncepcji zarządzania tekstyliami przemy-słowymi przez firmę MEWA, stwarza możliwość niemal natychmiastowego przekształcenia da-nego zakładu przemysłowego lub warsztatu na miejsce przyjazne dla środowiska naturalnego. To sprzyja lepszemu samopoczuciu pracowników i czyni zakład bardziej atrakcyjnym zarówno dla nich, jaki i dla klientów. Do pozostałych zalet systemu wynajmu czyściw firmy MEWA należy możliwość prostej i przejrzystej kalkulacji kosztów, zabezpieczenie dostaw i odpowiedniej jako-ści, a tym samym możliwość szybkiego i dokładnego czyszczenie oraz utrzymania w czystości maszyn, narzędzi i posadzek.

[Warszawa, grudzień 2019] Naczynia do picia z poliaktydu, rozpadające się na części składowe, czyli węgiel i wodę, tenisówki ze sztucznego materiału, z których po kilku latach pozostaje jedy-nie podeszwa... Wszędzie na świecie prowadzone są badania, mające na celu opracowanie pro-duktów, które ulegają rozkładowi biologicznemu. To ważne, bowiem przyczynia się do ochrony środowiska.
Jeszcze bardziej konsekwentny i wydajniejszy jest system wynajmu czyściw MEWA, bowiem jest on ekologiczny od samego początku - klienci firmy MEWA, którzy używają czyściw, po pro-stu nie wytwarzają odpadów. Wynajmują oni czyściwa bawełniane o silnych właściwościach absorpcyjnych. MEWA odbiera zabrudzone czyściwa w ustalonych odstępach czasowych i pie-rze je, poddając potem rygorystycznej kontroli jakości, po czym – już czyste czyściwa - ponow-nie dostarcza użytkownikowi. Jest to wygodne, bowiem pozwala dokładne skalkulować koszty i zaoszczędzić na czasie, a czyste czyściwa zawsze są pod ręką. Dzięki temu pracownicy mogą całkowicie skupić się na swoich zadaniach, zamiast zajmować się zamawianiem czy utylizacją czyściw jednorazowego użytku zgodnie z przepisami prawa.
Z czyściw MEWA można korzystać w efektywny sposób, nie posiadając ich na stałe. Dlaczego? Bowiem ten, kto coś tylko używa, a nie posiada tego na stale, może działać w sposób w pełni elastyczny. Ilość i rodzaj czyściw - a są ich cztery rodzaje, zależnie od zastosowania – zawsze można dostosować do aktualnych potrzeb danego zakładu czy warsztatu.

Firma MEWA jest w tym zakresie niezawodnym partnerem, legitymującym się 111-letnią trady-cją i specjalistyczną wiedzą. Inteligentny system wynajmu czyściw, oparty na zasadzie współ-dzielenia tekstyliów (Textilsharing), sprawił, że firma jest dziś europejskim liderem w tej dziedzi-nie. Obecnie MEWA pierze ponad miliard czyściw dla 188 000 klientów rocznie. W procesie pra-nia z zabrudzonych czyściw pozyskiwane są oleje i tłuszcze, które następnie są wykorzystywane do zasilania linii pralniczych i suszących. Tym samym MEWA pokrywa we własnym zakresie 80% zapotrzebowania na energię i dzięki temu oszczędza 7 milionów litrów oleju opałowego rocznie. Zaawansowane rozwiązania techniczne pozwalają również zaoszczędzić duże ilości wody – obecnie nawet do 50%. Środki piorące natomiast dozowane są w możliwie minimalnych ilościach, pomimo tego, iż i tak podlegają procesowi rozkładu biologicznego. A wszystko to reali-zowane jest zgodnie z zasadą zrównoważonej ochrony środowiska, opartej na oszczędzaniu su-rowców i unikaniu wytwarzania odpadów.

wlane2020-1