Premiera nowego rozwiązania Konica Minolta - Accurio C14000 do produkcji wysokonakładowej


Warszawa, 24.01.2020
14 lutego br. firma Konica Minolta oficjalnie wprowadzi do sprzedaży swoje nowe, premierowe rozwiązanie do produkcji wysokonakładowej. Model Accurio C14000 – bo o nim mowa - to zupełnie nowy produkt tej marki, oparty na technologii tonerowej. Od tego dnia u lokalnych dostawców urządzeń Konica Minolta będzie można składać zamówienia na tę innowacyjną maszynę.


Z myślą o firmach planujących ekspansję biznesową
W założeniach producenta Accurio C14000 to rozwiązanie skierowane do firm poligraficznych, które myślą o ekspansji biznesowej, możliwej dzięki przyspieszeniu procesów produkcyjnych, a co za tym idzie – poprawie wskaźników ekonomicznych m.in. w kontekście wzrostu wydajności czy wyższego zwrotu z inwestycji. „Jakość oferowana przez Accurio C140000 – mówi Michał Wiśniewski, Production Printing &Solutions Product Manager w polskim oddziale Konica Minolta - jest bardzo wysoka i pozwala osiągać zdumiewające efekty. Nasza nowa maszyna może być z jednej strony doskonałym uzupełnieniem parku offsetowego, z drugiej – dzięki personalizacji – może być alternatywą dla tradycyjnego offsetu. Druk z wysoką prędkością wynoszącą 140 stron na minutę, brak przestojów, wysoka automatyzacja produkcji– to przekłada się na biznes każdej drukarni (nawet tej, która realizuje niższe nakłady) i ma pozytywny wydźwięk ekonomiczny. Nie mniej ważny jest również aspekt ekologiczny – również w tym zakresie drukarnia może zyskać bardzo dużo”.
„Mimo spadających nakładów – kontynuuje Michał Wiśniewski - rynek wciąż potrzebuje rozwiązań, które są przygotowane do bardzo dużych obciążeń, zwiększają wydajność produkcji, umożliwiają redukcję strat produkcyjnych i mają ograniczony negatywny wpływ na środowisko. Wychodzimy więc z nową propozycją nie tylko bez kompleksów i ograniczeń, bo nasze najnowsze rozwiązania przewyższają możliwości urządzeń konkurencyjnych, ale także „z przytupem”: 70 mln wydruków jeśli chodzi o żywotność maszyn Accurio C14000 to imponujący wynik; wydajność która – w kontekście szczytów produkcyjnych – sięga 2,5 mln nakładów miesięcznie to kolejny parametr, którym możemy się pochwalić; obsługa mediów dwustronnych o wymiarach 330 x 900 mm (co poszerza możliwości produkcyjne o bannery, okładki do książek, karty menu, plecki do kalendarzy i wiele innych produktów) – to pierwsze urządzenie na rynku oferujące taką możliwość; druk na podłożach do 450 g/m2 przy trybie dwustronnym i prędkości deklarowanej przez producenta wynoszącej w tym przypadku 140 str. A4/min. – to tylko niektóre ich cechy. Parametry tych urządzeń nie tylko dogoniły konkurencję, ale w wielu aspektach ją wyprzedziliśmy”.
Wejście na rynek wysokowydajnej produkcji będzie – jak zapowiada firma Konica Minolta – niezwykle dla niej ważnym, globalnym krokiem. „Nasza nowa propozycja nie tylko otwiera przed nami jeszcze większe możliwości obecności w tym sektorze, ale może także w najbliższej przyszłości zmienić strukturę graczy na tym rynku, a naszą firmę – jak mamy nadzieję - wysunie na pozycję jednego z jego liderów” – dodaje Michał Wiśniewski.

„Niezawodna i wydajna”
„W zakresie niezawodności i wydajności nasza propozycja nie ma sobie równych – mówi Michał Wiśniewski. - Nowa „inteligentna” funkcja automatycznej kontroli (AIT) wprowadzona jakiś czas temu w maszynach AccurioPress, a konkretnie w dedykowanym im module IQ-501, zastosowana także w maszynie Accurio C14000, jest bezkonkurencyjna. To stworzony przez Konica Minolta, autorski system sterowania i kontroli obrazu, zapewniający pełną automatyzację procesu drukowania. Wpływa pozytywnie na wydajność i niezawodność produkcji, a przede wszystkim eliminuje błędy i szczegółowo o nich raportuje. Obniża także koszty – poprzez redukcję próbnych wydruków, zaangażowanie przy tym maszyn i ludzi, dzięki czemu drukarnia zyskuje wymierne korzyści ekonomiczne. W tym ostatnim aspekcie ważny jest także koszt wydruku jednej kolorowej strony A4 (przy 90% pokryciu) – jest on niższy niż w urządzeniach konkurencyjnych o niemal 30%”.

„Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu zapowiadającego nasze nowe rozwiązanie – mówi Michał Wiśniewski. - Film można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/hAa2w4kcRLo”.  Więcej informacji na stronach www.konicaminolta.pl

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Statystyka

Odsłon : 9983685