„Game changer”- moduł IQ-501 i nowa maszyna AccurioPress C6085 Konica Minolta w firmie Digi Pres


Warszawa, 16.03.2020
Znaczące przyspieszenie produkcji (na poziomie 40%), obniżenie kosztów jej przygotowania, wzrost wydajności, a co za tym idzie większe oszczędności – to tylko niektóre zalety, jakie wymienia Marcin Radecki, manager operacyjny  Digi Pres, w której wdrożono nową maszynę AccurioPress C6085 z innowacyjną funkcją do automatycznej kontroli (AIT) w module IQ-501. Również operatorom tej drukarni inwestycja przyniosła wymierne korzyści. Zwracają uwagę na prostotę i intuicyjne działanie tego rozwiązania, a także na fakt, że oszczędza ono ich czas i wysiłek, przekładając się na pracę na wysokim poziomie, która jest w tym zakładzie priorytetem. Wraz z wyżej wspomnianymi rozwiązaniami Konica Minolta dostarczyła tu również oprogramowanie Accurio Pro Flux.

„Game changer: moduł do kontroli IQ-501 Konica Minolta”
„Innowacyjny system – a takim jest wdrożony w naszej drukarni moduł IQ-501 firmy Konica Minolta - to obecnie pewnego rodzaju „game changer”, w znaczeniu przełomowy i bardzo ważny element dla każdej drukarni, która poszukuje rozwiązań, wpływających pozytywnie na jej procesy produkcyjne i generujących przy tym korzyści biznesowe, gwarantujące jej rozwój – mówi Marcin Radecki. – Wdrożenie tego rozwiązania przyniosło nam ogromne korzyści. Do najważniejszych należy zminimalizowany czas przygotowania pracy do druku. To, co kiedyś zajmowało nam (przy drukowaniu w dupleksie) około 5 minut, obecnie trwa zaledwie 30 sekund. Co więcej – moduł gwarantuje wysoką jakość od pierwszej do ostatniej odbitki.
Obecnie maszynę obsługuje jeden operator, który oprócz drukowania wykonuje także inne prace produkcyjne.
To znacząca oszczędność. Jeśli dodać do tego fakt, że tylko dzięki samemu modułowi i jego znakomitej funkcjonalności do automatycznej kontroli (AIT) mogliśmy skrócić czas realizacji zamówień o jakieś 20-30% - to już można być zadowolonym z takiej inwestycji. Jednak to nie wszystko – jakość, jaką otrzymujemy zarówno z samej maszyny, ale także dzięki tym innowacyjnym narzędziom – sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej konkurencyjni. To istotne w kontekście działalności, w jakiej się specjalizujemy”.

Specjalizacja: płyty CD i DVD
Firma Digi Pres istnieje od 1989 roku. Zaczynała od produkcji kaset magnetofonowych. Obecnie oferuje kompleksowe usługi dla wydawnictw muzycznych i filmowych. Produkuje płyty CD/DVD i opakowania do nich, a także inne produkty, obsługując swoich klientów w sposób kompleksowy. „Tłoczymy płyty, drukujemy poligrafię, pakujemy wszystko w całość – mówi Marcin Radecki. - Oferujemy produkt bardzo dobry jakościowo, stąd zamówienia nie tylko z Polski, ale także z zagranicy”. Te ostatnie stanowią tu około 30% produkcji i odsetek ten stale rośnie. Firma obsługuje zarówno duże koncerny muzyczne czy filmowe, jak też mniejszych klientów detalicznych. Nieustannie też inwestuje. „Rosnąca liczba zleceń i zmieniający się rynek – nakłady płyt spadają i zmienia się forma ich wydawania (dominują wysokoprzetworzone wydawnictwa, gdzie wykorzystujemy folie laminacyjne, HS, przetłoczenia, lakiery UV i inne uszlachetnienia) – wygenerowały jakiś czas temu w naszej firmie nowe potrzeby. M.in. inwestycji w urządzenie cyfrowe, które stało się alternatywą dla maszyn offsetowych. Wcześniej już zatem pracowaliśmy na maszynie Konica Minolta. Poszukując rozwiązania bardziej wydajnego – z racji dobrej współpracy z tym dostawcą – w naturalny sposób ponownie sięgnęliśmy po jego rozwiązanie. Maszyna Konica Minolta to najlepszy możliwy wybór w tej klasie urządzeń produkcyjnych, a jakość jaką oferuje w niczym nie odbiega od tej, którą gwarantują maszyny offsetowe. Wydajność, szybkość przygotowania druku, stabilność oraz powtarzalność kolorystyczna jest tu na najwyższym poziomie. Natomiast moduł IQ-501 Konica Minolta, odpowiadający za kontrolę jakości wydruków, jest bezkonkurencyjny w porównaniu z ofertą innych producentów”.

70% wydruków firmy Digi Pres to prace drukowane na kartonach graficznych (GC1, GC2) o wysokich gramaturach (300 g/m2) oraz dużej sztywności. „Maszyna AccurioPress C6085 – podkreśla Marcin Radecki - nie ma żadnych problemów z drukiem na tych podłożach. Pracuje z wysoką prędkością, a dzięki modułowi IQ każda praca jest w tej samej kolorystyce. Co dla nas najważniejsze – ponieważ produkujemy opakowania na płyty CD/DVD – jest też idealnie spasowana. Ma to również ogromne znaczenie przy dalszej obróbce. Większość prac jakie wykonujemy, jest poddane takim procesom jak lakierowanie UV, sztancowanie, bigowanie, foliowanie, klejenie. Używamy folii uniwersalnych, które są tańsze od tych dedykowanych maszynom cyfrowym  i z wydrukami z maszyny Konica Minolta nie mamy również w tym zakresie żadnego problemu, a moduł IQ doskonale współpracuje z naszymi urządzeniami do finishingu”.

„Każda drukarnia – dodaje Marcin Radecki - która zamierza poprawić swoją produktywność, wyeliminować przestoje i interwencje pracowników, a także jakiekolwiek niespójności w druku i zapewnić sobie dokładność, przy której każde odchylenie jest automatycznie rozpoznawane i odrzucane przez system, a każdy dostarczony do klienta arkusz będzie poprawny, powinna wziąć pod uwagę inwestycję w system Konica Minolta IQ-501. Wszystkich zachęcam do przyjrzenia się temu rozwiązaniu. Kiedy zobaczyłem je podczas jednego z pokazów w firmie Konica Minolta, od razu doszedłem do wniosku, że obecnie posiadanie takiego systemu to konieczność i należy mieć to narzędzie. Codzienna z nim praca i korzyści, jakie nam ono przynosi, tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu.  Wystarczy wspomnieć tylko o wydrukach próbnych, które ograniczyliśmy do minimum, co także przekłada się na pieniądze. Co więcej, moduł IQ-501 z technologią automatycznej kontroli (AIT) Konica Minolta w sposób automatyczny kontroluje każdy arkusz (wychwytuje zabrudzenia, niepoprawny układ stron) i sprawia, że wyłącznie arkusze spełniające określone wymogi zostają dostarczone do naszych klientów; pozostałe zostają przez system wyeliminowane bez zatrzymywania produkcji (są one odrzucane na specjalną tacę w maszynie)”.
Ułatwia to, jak podkreśla Marcin Radecki, pracę operatorom urządzeń. Nie mieli oni - dzięki pracy na poprzedniej generacji maszyn KM - żadnych problemów z nauką obsługi nowego urządzenia. Moduł IQ jest dla nich wielkim ułatwieniem, dzięki czemu ich praca jest nie dość że efektywna, to dużo przyjemniejsza.
„Cieszy nas fakt, że to do czego przekonujemy od jakiegoś czasu drukarnie – mówi Michał Wiśniewski, Production Printing & Solutions Product Manager w polskim oddziale Konica Minolta - sprawdza się w codziennej produkcji i jest doceniane zarówno przez właścicieli drukarń, którym przynosi konkretne korzyści finansowe, jak też przez operatorów maszyn, którym nasze narzędzia ułatwiają pracę. Dlatego wszystkich zainteresowanych tymi innowacyjnymi rozwiązaniami zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie zaprosimy na prezentację naszego systemu w siedzibie Konica Minolta. Wystarczy skontaktować się z nami e-mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie 22 560 33 00”.

Każdy przypadek jest inny – wyliczenia i wnioski podobne: „inwestycja się opłaca”
Marcin Radecki podkreśla, że inwestycja w moduł IQ-501 szybko się zwraca, ale Konica Minolta proponuje wszystkim analizę własnego przypadku i korzyści wynikających z wdrożenia oferowanego przez nią rozwiązania do automatyzacji druku. „W dedykowanym kalkulatorze – mówi Michał Wiśniewski - jaki stworzyliśmy specjalnie dla klientów, a który jest dostępny podczas spotkań z naszymi specjalistami z zakresu druku produkcyjnego, zainteresowani podają swoje rzeczywiste koszty oraz elementy dotyczące ich produkcji i otrzymują konkretne informacje na temat tego rozwiązania i jego opłacalności. Oprócz korzyści w zakresie kontroli jakości i organizacji pracy, przynosi ono bowiem także korzyści ekonomiczne, co podkreśla również pan Marcin Radecki, a co jest dla nas powodem dużej satysfakcji. Cieszymy się, że użytkownicy tego rozwiązania, których stale przybywa nie tylko na świecie, ale również w Polsce, potwierdzają nasze wyliczenia i wnioski pozostają niezmienne - ta inwestycja po prostu się opłaca”.

Serwis jako ważny element każdej inwestycji
Marcin Radecki podkreśla jeszcze jeden element każdej inwestycji. „Dostawca, jego serwis, obsługa sprzedażowa i posprzedażowa, usługi doradcze – wszystko to przekłada się na fakt, że współpraca z firmą Konica Minolta należy do przyjemności. Polecam ją i rozwiązania tego producenta  każdemu, kto poszukuje rzetelnego partnera”.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

Statystyka

Odsłon : 9983753