Grupa Gallus została sprzedana szwajcarskiemu holdingowi opakowaniowemu

W dniu 22.07. br. zarząd firmy Heidelberger Druckmaschinen AG poinformował, że wchodząca dotychczas w jego skład Grupa Gallus została sprzedana szwajcarskiemu holdingowi opakowaniowemu benpac holding ag z siedzibą w Stans, Szwajcaria.

Firma benpac przejmie wszystkie 5 fabryk produkcyjnych znajdujących się na terenie Niemiec i Szwajcarii.

Producentem i poddostawcą jednostki do druku cyfrowego (DPU), a także właściwych materiałów eksploatacyjnych do modelu Labelfire pozostanie w dalszym ciągu firma Heidelberg.

Heidelberg pozostaje ekskluzywnie odpowiedzialny za sprzedaż i serwis produktów Gallus w Polsce oraz w naszym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zmiana właściciela Grupy Gallus nie zmienia nic w tym zakresie

Tym samym chcielibyśmy zapewnić, że nie zmienia się nic w dotychczasowych relacjach z klientami Heidelberg Polska, który był i będzie nadal partnerem w segmencie maszyn wąskowstęgowych.

Osobiście jestem przekonany, że jest to dobry krok, który powinien pozwolić nam na wzmocnienie  pozycji produktów Grupy Gallus.

Krzysztof Pindral

Prezes Zarządu

Heidelberg Polska Sp. z o.o.