Wyższa automatyzacja dzięki integracji systemów workflow i MIS: Agfa i Dataline zapraszają na wspólne webinarium  Warszawa, 05.03.2021
11 marca br. Agfa – dostawca rozwiązań z dziedziny prepressu i druku oraz Dataline – producent systemów MIS zapraszają na webinarium skierowane do drukarń offsetowych oraz firm specjalizujących się w wielkoformatowym drukowaniu atramentowym. Będzie ono poświęcone korzyściom, m.in. w obszarze wydajności działań, wynikającym z wyższej automatyzacji procesów biznesowych poprzez zintegrowanie rozwiązań MIS i workflow. Zainteresowani udziałem w webinarium proszeni są o rejestrowanie się na stronie www.studio4d48.com/

W ubiegłym roku Agfa stała się certyfikowanym partnerem technologicznym firmy Dataline w kontekście oprogramowania MultiPress. Certyfikat ów potwierdza, że MultiPress – stworzony przez Dataline system MIS/ERP może być w standardowy sposób (poprzez standard JDF) zintegrowany z modułem DFE, będącym częścią systemów produkcyjnych Apogee i Asanti firmy Agfa.
Webinarium, organizowane przez obu dostawców 11 marca br. w ramach cyklu spotkań Studio 4D48 (Agfa zapoczątkowała je w czerwcu ub.r.), będzie się koncentrować na zagadnieniach związanych z kolejnymi poziomami automatyzacji i optymalizacją wydajności oraz ich wpływem na codzienną działalność przedsiębiorstw poligraficznych.

Podczas rozbudowanych prezentacji pokazane zostaną sposoby na usprawnienie działań drukarń offsetowych i cyfrowych poprzez odpowiednie łączenie zoptymalizowanego zarządzania systemem workflow i właściwą jego integrację z zadaniami administracyjnymi oraz biznesowymi. Organizatorzy będą starali się wskazać, w jaki sposób tego rodzaju działania mogą prowadzić do osiągnięcia wyższej zyskowności, zaoszczędzenia czasu, polepszenia poziomu usług oraz zwiększenia satysfakcji klienta.
Uczestnicy webinarium zostaną również zapoznani z funkcjonowaniem obu rozwiązań software’owych w kontekście ich integracji, przygotowania do pracy oraz korzyści wynikających z wdrożenia.
W spotkaniu wezmą też udział ich użytkownicy – przedstawiciele drukarń offsetowych oraz cyfrowych wielkoformatowych, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z implementacji obu systemów, także w kontekście zwiększenia wydajności i osiąganych dzięki temu sukcesów rynkowych swoich drukarń.

Integracja systemów MultiPress i Apogee/Asanti
Jak podkreślają dostawcy obu ww. rozwiązań, połączenie zautomatyzowanych procesów administracyjnych i biznesowych, zarządzanych poprzez system MultiPress z workflow firmy Agfa, umożliwia osiągnięcie wyższej wydajności w wielu obszarach. Moduły JDF/JMF mogą zostać wykorzystane do tworzenie zamówień na zlecenia bezpośrednio z poziomu workflow administracyjnego, bez jakiejkolwiek ręcznej interwencji. Oznacza to pełną automatyzację procesu tworzenia proofów i form drukowych, planowania druku czy rezerwowania papieru. Poprzez protokół JMF dział administracji ma zapewniony stały monitoring statusu zlecenia. W efekcie – jak zapewniają firmy Agfa i Dataline – cały proces produkcji przebiega znacznie sprawniej i generuje mniejszą liczbę błędów, wpływając na wyższy poziom satysfakcji zarówno samej drukarni, jak i jej klientów.

Dataline Solutions i system MultiPress
Dataline Solutions – partner technologiczny firmy Agfa w obszarze integracji systemów MIS i workflow – może pochwalić się wdrożeniami swoich rozwiązań u ponad 1000 klientów w 25 krajach (korzysta z nich ok. 10 tys. indywidualnych użytkowników). Firma posiada biura w Belgii, Holandii, Niemczech oraz Francji. Zatrudnia ok. 60 specjalistów z dziedziny komunikacji graficznej.
MultiPress ma organizować codzienną pracę przedsiębiorstw poligraficznych o różnym profilu i jest dostępny w 11 wersjach językowych. Umożliwia on zarządzanie procesami sprzedażowymi, administracyjnymi, finansowymi, produkcyjnymi i logistycznymi. Pozwala na planowanie, rejestrowanie, e-biznes i raportowanie codziennych działań firmy. Jak podkreśla jego producent, firma może osiągnąć dzięki jego wdrożeniu najwyższy poziom automatyzacji, przy pełnej kontroli wszystkich realizowanych zadań ze strony użytkownika.

 
pl en

Losowo wybrany członek Polskiej Izby Druku

reklama
formularz-zamawiania

Warto przeczytać

Żegnaj Gutenberg


do-pobrania

 


Partnerzy medialni
Po
lskiej Izby Druku:
logom poligrafika
logom printpublishing
logom swiatdruku
logom swiat-poligrafii
logom opakowanie
logo wydawca
logom pinp
-logo druk info pl

archiwum

Polska Izba Druku

jest członkiem

Krajowej
Izby Gospodarczej

KIG

separator-white

separator-white

AKTUALNIE

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Statystyka

Odsłon : 9833257