Fujifilm ofiarą hakerów

Siedziba główna Fujifilm padła ofiarą cyberataku. Serwery firmy zostały zaaatakowane przez oprogramowanie ransomware, które uzyskało nieautoryzowany dostęp do sieci i komputerów w siedzibie producenta. Jak podano w oświadczeniu, firma natychmiast powołała specjalną grupę zadaniową, która odłączyła od zasilania wszystkie serwery i sieci, aby ustalić skalę problemu. Po wstępnej analizie i stwierdzeniu braku konkretnych szkód, firma przywróciła działanie sieci, serwerów i komputerów i wróciła do normalnego funkcjonowania. Potwierdzono również, że wpływ nieautoryzowanego dostępu ogranicza się do konkretnej sieci w Japonii. W przeszłości podobne incydenty miały miejsce w siedzibie Canon oraz Sony Pictures.