Heidelberg oczekuje wzrostów. Z nadzieją na przyszłość

Heidelberger Druckmaschinen spodziewa się powrotu do rentownego wzrostu w roku obrotowym 2021/2022 w związku z poprawiającą się sytuacją w zakresie zamówień i pozytywnym wpływem transformacji grupy. Mimo utrzymującej się niepewności co do czasu trwania i zakresu negatywnych skutków pandemii COVID-19 w roku obrotowym 2021/2022, firma spodziewa się wzrostu obrotów z 1 913 milionów do co najmniej 2 miliardów euro.

„Kompleksowa transformacja, którą Heidelberg rozpoczął jeszcze przed wybuchem pandemii sprawiła, że firma stała się w swoich działaniach bardziej oszczędna i wydajna. Biorąc pod uwagę rosnący obecnie popyt w większości kluczowych regionów sprzedaży oczekujemy, że w tym roku osiągniemy znacznie wyższą marże operacyjną, w tym dodatni wynik netto po opodatkowaniu. Potencjał oferowany przez rozwiązania przeznaczone do druku opakowań, cyfrowe modele biznesowe a także rozwój działalności w Chinach sprawiają, że pozytywnie patrzymy na zbliżające się lata” - dodaje Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny firmy Heidelberg. Spółka spodziewa się również, że rentowność będzie rosła jeszcze silniej niż sprzedaż. Oczekiwany wzrost sprzedaży, niższa podstawa stawek oraz brak obowiązku ponoszenia znacznych kosztów restrukturyzacji w wysokości około 5,0 procent przyniesie wzrost marży EBITDA do poziomu 6-7 procent. Firma oczekuje, że dzięki trwałej poprawie wyniku finansowego osiągnie także dodatni wynik netto po opodatkowaniu.