Opolgraf podsumowuje
2. Festiwal Książki Opole 2017!

Pobierz obrazki

Zobacz relację filmową

ze wszystkich

festiwalowych dni.

Tysiące Opolan w pierwszy weekend czerwca odwiedziło 2. Festiwal Książki Opole 2017 organizowany przez Fundację Fabrykę Inspiracji PL oraz Drukarnię Opolgraf, przy wsparciu Miasta Opole. Podczas trzech festiwalowych dni w targach wzięło udział ponad czterdziestu wystawców, a na scenie plenerowej wystąpiło ponad trzydziestu autorów. Podczas wydarzenia przeprowadzona została akcja charytatywna 800 książek na 800 lat Opola, podczas której zebraliśmy 1250 książek dla kilku opolskich instytucji. Wzorem poprzedniego roku, odbyło się II Wielkie Opolskie Dyktando, którego tekst czytał Mistrz Mowy Polskiej - Artur Andrus, a całość poprowadziła Paulina Mikuła - vlogerka i autorka książki ,,Mówiąc inaczej". Organizatorzy przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego zorganizowali również spotkania autorskie w regionie pt. ,,Zaczytane Opolskie". Dziękujemy wszystkim wydawnictwom, autorom, partnerom za pomoc w szerzeniu czytelnictwa i zapraszamy do dalszej współpracy. Szczegóły wydarzenia oraz relacja zdjęciowa na www.festiwalksiazki.pl.
Drukarnia Opolgraf

expoopakowania2017 400x300