W sobotę dnia 26.05.2018 r w Warszawie w hotelu The Westin Warsaw odbył się coroczny Bal Polskiej Izby Druku, na którym miała miejsce Gala XIX edycji konkursu o nagrodę Złotego Gryfa. Wieczór zaczął się powitaniem pierwszych gości o godz. 20.00.
W tym roku mieliśmy okazję gościć 172 osoby to jest: szefów i pracowników firm poligraficznych, instytucji centralnych, przedstawicieli związków zawodowych, świata nauki, stowarzyszeń i izb gospodarczych.
To spotkanie było możliwe dzięki tegorocznym sponsorom naszego Balu, którymi byli:

Sponsorzy

Burgo Polska Sp.zo.o., Fujifilm Europe GmbH Oddział w Polsce, Heidelberg Polska Sp. z o.o.,
Hubergroup Polska Spółka z o.o., Kodak Polska Sp. z o.o., Muller Martini Eastern Europe GmbH i Xerox Polska Sp.zo.o.

natomiast Patronat Medialny roztoczyli nad tą imprezą nasi partnerzy medialni:
Opakowanie, Poligrafika, Print & Publishing, Świat Druku, Świat Poligrafii Professional
Wydawca

PORTALE Internetowe
Drukarnie com.pl
Poligraficzna Agencja Informacyjna

Gości przywitał Prezes Polskiej Izby Druku (PID) pan Leszek Wojtczuk. W swojej mowie   powitalnej Prezes nawiązał  m.in. do jubileuszu XXV- lecia istnienia Polskiej Izby Druku. Po krótkiej przerwie z tej okazji nastąpiła uroczystość wręczenia przez niego medali „Zasłużony Dla Polskiej Poligrafii”. Odznaczenia otrzymały nominowane przez Kapitułę medalu następujące osoby:
Edward Dreszer, Jacek Gorecki, Antonina Kuchlewska, Jolanta Kurowiak i Andrzej Palacz.
Życiorysy odznaczonych medalem osób, znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.izbadruku.org.pl w rubryce „Wydarzenia”
Po dekoracji, odznaczonym wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Następnie, jako wstęp do Gali konkursowej głos zabrał Przewodniczący Jury konkursu ZG      pan prof.Jerzy Petriaszwili.
W bieżącym roku nowością było wręczanie każdemu zwycięzcy kategorii konkursowej oprócz zwyczajowej statuetki, nagrody rzeczowej o równowartości 4000,00 PLN (netto) każda. W tym celu zdobywca Złotego Gryfa losował ze specjalnego transparentnego pojemnika kulę, w której był umieszczony los z nazwą firmy – fundatora nagrody. Po odczytaniu nazwy tej firmy jej przedstawiciel, na scenie wręczał stosowny voucher zdobywcy statuetki Złotego Gryfa. Nowością też był fakt wysłania na Międzynarodowe Targi „Print 4 All” w Mediolanie wszystkich zwycięskich prac, gdzie zostaną one zaprezentowane szerokiej publiczności w specjalnie skonstruowanych prezenterach w ramach projektu „The very best in print”. Było to możliwe dzięki naszej współpracy z Poligrafiką.

Fundatorami nagród dodatkowych w tym roku były następujące firmy: Agfa NV, Arctic Paper Polska Sp. z o.o. Böttcher Polska Sp. z o.o. Burgo Polska Sp. z o.o , FUJIFILM Europe Gmbh, Heidelberg Polska Sp. z o.o. hubergroup Polska Sp. z o.o., Muller Martini Eastern Europe GmbH.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Gala rozstrzygnięcia XIX edycji konkursu Złotego Gryfa 2018
Jury Konkursu w składzie: Przewodniczący- Jerzy Petriaszwili (IMiP PW), Ryszard Czekała (Polska Izba Druku), Piotr Dobrołęcki (Polska Izba Książki), Maciej Hoffman (Izba Wydawców Prasy), Stefan Jakucewicz (Ekspert Polskiej Izby Druku), Andrzej Rowicki (ekspert fleksografia), Andrzej Tomaszewski (Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego), Beata Pyś-Skrońska (Polska Izba Opakowań) i Bogdan Wyrzykowski (SIMP), na swoim kwietniowym posiedzeniu po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs, postanowiła przyznać następujące nagrody Złotego Gryfa w dziewięciu kategoriach produktowych:

Kategoria: Produkt wielobarwny w oprawie prostej

„Akademia w mieście" Drukarnia WL Sp. z o.o.

Kategoria: Produkt wielobarwny w oprawie złożonej

„O koniach wschodnich i wywodzących się z ras orientalnych”
Toruńskie Zakłady Graficzne "Zapolex" Sp. z o.o.

Kategoria: Produkt jedno lub dwubarwny w oprawie prostej

„Muzeum Oświęcim” Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz

Kategoria: Produkt jedno lub dwubarwny w oprawie złożonej

„Nie przyszedłem pana nawracać” Drukarnia Pozkal Sp. z o.o. Sp.k.

Kategoria: Produkt informacyjno-reklamowy

“Black Sabbath -The Ten Year War” Takt Sp. z o.o.

Kategoria: Czasopismo wielobarwne

„WOKÓŁ Kujawsko-Pomorskie” Edica Sp.z o.o.

Kategoria: Opakowanie z nadrukiem

„Opakowanie Rubine Red C” Chespa Sp.z o.o.

Kategoria: Kalendarz

„550 Lat Polskiego Parlamentaryzmu”  AKCYDENS Zakład Poligraficzny Adam Cichocki i Synowie, Sp. Jawna

Kategoria: Etykieta

„Błotniki rowerowe Mad Pig” Drukarnia WL Sp. z o.o.

Galę zakończyło wręczenie nagród „DIAMENTOWEGO GRYFA 2018” trzykrotnym laureatom nagrody „Złotego Gryfa”. W tym roku była to firma:

Drukarnia WL Sp. z o.o.
oraz
Specjalne uhonorowanie firmy Heidelberg Polska Sp. z o.o. jako  NIEZAWODNEGO PARTNERA Polskiej Izby Druku przez XXV lat jej istnienia

Galę konkursową zakończyło wręczenie dyplomów wszystkim firmom nominowanym w naszym konkursie oraz wykonanie całej serii zdjęć grupowych.
Ostatnimi atrakcjami wieczoru było dzielenie i częstowanie tortem z okazji naszego jubileuszu
oraz dwukrotne występy (w różnych składach) zespołu wokalno muzycznego artystów warszawskich teatrów Buffo i Roma pt. „Szafa Gra” Do końca naszym gościom pobyt umilał wspaniały catering i open bary. Tańce i zabawa trwały do rana.

Po zakończeniu Gali Konkursowej rozpoczęły się występy artystyczne i tańce przy muzyce na żywo. Zaproszeni goście chwalili zarówno bogate menu przyjmującego nas hotelu jak też zasobność open baru.

spotkanie

stk logo