30lecie

30-to Lecie Polskiej Izby Druku:
Gala Złotego Gryfa.

25 listopada 2022 roku odbędą się w Warszawie w  ramach obchodów 30-lecia Polskiej Izby Druku, we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi Stowarzyszeniem Papierników Polskich Sekcją Tektury Falistej, Stowarzyszeniem Polskich Producentów Etykiet Samoprzylepnych, Sekcją Poligrafów Stowarzyszenia Inżynierów Techników i Mechaników Polskich, Polską Izbą Fleksografów, ECMA Polska, Polskim Stowarzyszeniem Sitodruku i Druku Cyfrowego, Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutem Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej, Akademią Drukarstwa we Lwowie oraz Polskim, Ukraińskim, Tureckim i Portugalskim Bractwem Kawalerów Gutenberga:

• Konferencja "The Environment of Printing & Converting Industry Today and in the Future "Środowisko Przemysłu Poligraficzno-Convertingowego Dzisiaj i w Przyszłości", będąca kontynuacją projektu Art of Color, w ramach której liczne grono wybitnych prelegentów przedstawi europejskim liderom branży poligraficzno-convertingowej stan dzisiejszy oraz prognozy rozwoju otoczenia polityczno-gospodarczego tej gałęzi przemysłu w Europie Centralnej.
    Poruszone zostaną:
    • Agresja rosyjska na Ukrainę i jej konsekwencje,
    • Kryzys energetyczny,
    • Wpływ inflacji na gospodarkę,
    • Kryzys klimatyczny
    • Przyszła rola samorządu gospodarczego, w tym kwestie gremiów eksperckich, arbitrażu, relacji z samorządem pracowniczym i odpowiedzialność za poziom kształcenia zawodowego oraz
    • Kierunki rozwoju nauki i technologii.
  • Pierwsza, publiczna prezentacja wyników badań  zebranych w VIII wydaniu raportu " Rynek Poligraficzny oraz Opakowań z Nadrukiem w Polsce" zawierającego rozdział poświęcony Ukrainie.
  • Mamy do czynienia z unikatowym  w skali światowej badaniem  jednej z najgęściej usieciowionych branż gospodarki, której emanacje widać między innymi w przemyśle, handlu, logistyce, kulturze, nauce i edukacji. Siedem dotychczasowych wydań pokazało permanentny rozwój, w wyniku którego w 2018 roku zajęliśmy 6 miejsce w Europie uwzględniając Wielką Brytanię. Tegoroczna edycja zawierać będzie analizy danych zebranych tuż przed lockdownem w 2020 roku oraz tych z roku bieżącego.
  • Gala Złotego Gryfa będąca kulminacją obchodów 30-lecia Polskiej Izby Druku oraz finałem dorocznego konkursu na najlepsze produkty branży.

To wyjątkowe wydarzenie będzie symbolem możliwości rozwoju, siły kreacji i znaczenia w swoim otoczeniu biznesowo-społecznym jakim dysponuje nasze środowisko.
Licząc na szerokie wsparcie naszego przedsięwzięcia serdecznie Państwa zachęcam do wzięcia udziału w  obchodach 30-lecia Polskiej Izby Druku.

Jacek Kuśmierczyk

banaliz