105-lecie Drukarni Wydawnictw Specjalnych

15 maja Drukarnia Wydawnictw Specjalnych uroczyście świętowała przypadające trzy dni później 105-lecie powołania do istnienia. To niezwykle ważna i zasłużona instytucja zajmująca się wydawnictwami związanymi z obronnością państwa, drukująca wojskowe publikacje specjalistyczne, materiały szkoleniowe dla resortu obrony narodowej, a także inne materiały poligraficzne, realizująca zamówienia introligatorskie i grawerskie na potrzeby ministra obrony narodowej.

Pracownicy, dyrekcja i zaproszeni goście obchody rozpoczęli od uroczystej mszy świętej w parafii cywilno-wojskowej pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej na Boernerowie, koncelebrowanej przez Jego Eminencję bp. dr. Wiesława Lechowicza. Po mszy nastąpiło wręczenie wybranym pracownikom nadawanych przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego Medali „Milito Pro Christo”. Krzysztof Kseń, zastępca dyrektora DWS, otrzymał Srebrny Krzyż Biskupa Polowego „Deo et Patrie”.

Kolejna część uroczystości odbyła się w kompleksie wojskowym przy ul. 11 Listopada. Honorowymi gośćmi obchodów byli m.in.: płk Mirosław Pietras, gen. dyw. Wiesław Grudziński, płk Adam Górecki, płk Andrzej Osiecki, biskup polowy dr Wiesław Lechowicz, arcybiskup prof. Jerzy Pańkowski, rektor Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych prof. Zbigniew Ciekanowski, dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej dr Jan Tarczyński, prezes Polskiej Izby Druku Jacek Kuśmierczyk, dowódcy podlegli dowódcy Garnizonu Warszawa, a także redaktor naczelny magazynu „Świat Elit” Marek Skrobisz.

W uznaniu zasług w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej minister obrony narodowej nadał poszczególnym pracownikom złote, srebrne i brązowe medale „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, a za długoletnią, wzorową pracę w Wojsku Polskim złote, srebrne i brązowe medale „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.

Decyzją kapituły Medalem „Zasłużony dla Polskiej Poligrafii” za przyczynianie się do rozwoju krajowej poligrafii, wzrostu jakości produkcji oraz jej popularyzacji i promocji w kraju i za granicą uhonorowano m.in. dyrektora DWS Zbigniewa Błażejewskiego.

Uroczystości uświetnił koncert Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa pod batutą kapelmistrz kpt. Agaty Ćwiklak i solistek.