Arctic Paper Kostrzyn S.A. – PRACODAWCA PRZYJAZNY PRACOWNIKOM – JEDYNA FIRMA W WOJEWÓDZTWOE LUBUSKIM Z TAKIM WYRÓZNIENIEM!

Kolejne wyróżnienie trafiło do Arctic Paper Kostrzyn S.A. Tym razem z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy odebraliśmy certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

Certyfikat został przyznany 17 firmom. To już XV edycja tego konkursu, który nagradza pracodawców stosujących nie tylko dobre praktyki w zakresie postrzegania prawa pracy, ale jest także wyrazem uznania dla tych zakładów, które realizują prawo do zrzeszania się w związki zawodowe.

Oficjalna Gala wręczania wyróżnień odbyła się 10 października w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Certyfikat odebrał Pan Wiceprezes Zarządu Zbigniew Wesołowski a reprezentowali nas również Dyrektor ds. Personalno-Administracyjnych Pani Julita Kalembkiewicz wraz z przedstawicielami zakładowych organizacji związkowych – Przewodniczącym KZ NSZZ ” Solidarność  ” przy  APK S.A. Panem Ryszardem Dziduchem, Z-cą Przewodniczącego NSZZ ” Solidarność ” przy APK S.A. Panem Józef em Parysem oraz Z- cą Przewodniczącego KEiR przy APK. S.A. Panem Janem Czarneckim.

Co daje przedsiębiorstwu takie wyróżnienie? „Ten certyfikat jest dla nas swego rodzaju drogowskazem, który pokazuje, że podążamy we właściwym kierunku jeżeli chodzi o współpracę z całą naszą załogą– mówi Michał Jarczyński Prezes Grupy Arctic Paper S.A. oraz Arctic Paper Kostrzyn S.A. – To również dla mnie jako Prezesa tak dużego przedsiębiorstwa ważne wyróżnienie ponieważ utwierdza mnie w przekonaniu, że nasza działalność biznesowa to nie tylko cyfry, ale przede wszystkim ludzie, tworzący naszą kulturę organizacyjną. To pokazuje, że synergia pomiędzy kapitałem ludzkim a finansowym to doskonały przepis na sukces”.

Zdrowe przedsiębiorstwo to nie tylko wysokie wskaźniki produkcji czy sprzedaży to przede wszystkim budowanie zdrowych relacji ze współpracownikami a także przedstawicielami związków zawodowych. Co więcej to także respektowanie prostych zasada takich jak: wzajemny szacunek, uczciwość czy tolerancja.

„Chyba żadne z otrzymanych wyróżnień nie ucieszyło mnie tak jak ten certyfikat”- mówi Pani Julita Kalembkiewicz Dyrektor ds. Personalno- Administracyjnych w Arctic Paper Kostrzyn S.A. – „Przede wszystkim to dla mnie potwierdzenie, że JESTESMY ORGANIZACJĄ PRZYJAZNĄ PRACOWNIKOM-, JESTEśMY PRACODAWCĄ, KTÓRY DBA O PRZESTRZEGANIE PRAWA PRACY, O BEZPIECZEŃSTWO O ZDROWIE I O ZACHOWANIE PRAWIDŁOWEGO BALANSU MIĘDZY ZYCIEM ZAWODOWYM I PRYWATNYM. Z drugiej strony zakwalifikowanie Arctic Paper Kostrzyn S.A. i otrzymanie wyróżnienia w tym konkursie podkreśla jaki ogrom wieloletniej pracy włożyliśmy w kooperację z przedstawicielami związków zawodowych pracowników. – dodaje Pani Dyrektor. Jesteśmy zawsze otwarci na dialog z przedstawicielami związków zawodowych , słuchamy ich opinii a co najważniejsze poprzez regularne spotkania wypracowujemy rozwiązania korzystne zarówno dla pracowników, jak i pracodawcy.

Arctic Paper Kostrzyn S.A . to przedsiębiorstwo, które w tym roku obchodzi 30 lat od prywatyzacji, czyli momentu stania się częścią szwedzkiego koncernu Arctic Paper S.A. Przez te 30 lat zmienialiśmy się wielokrotnie, inwestowaliśmy w rozwój, w kapitał ludzki wspierając lokalne społeczności. Dziś otrzymując takie wyróżnienie nieskromnie możemy pogratulować sobie i naszym pracownikom wielkiego sukcesu.

Jest to szczególna nagroda ponieważ to pracownicy decydują czy pracodawca weźmie udział w konkursie. Dziękujemy Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, że zdecydowała się wskazać Arctic Paper Kostrzyn S.A. pod ocenę niezależnej Komisji Certyfikującej.

Czekamy, ale i pracujemy wspólnie dalej z nadzieją na kolejne prestiżowe wyróżnienia.

Polska Izba Druku serdecznie gratuluje tak wspaniałego osiągnięcia!

Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia dla całej firmy Arctic Paper Kostrzyn S.A.