Deloitte we współpracy z Polską Izbą Druku w dniu 4 października 2024 w godz. 10:00-11:00 zapraszają na bezpłatny, zdalny webinar: Wprowadzenie do unijnego rozporządzenia EUDR i konsekwencje dla branży drukarskiej, podczas którego omówione zostaną najważniejsze kwestie związane z wejściem w życie rozporządzenia w sprawie udostępniania na rynku unijnym i wywozu z Unii niektórych towarów i produktów związanych z wylesianiem i degradacją lasów (tzw. „EUDR”).
ZAREJESTRUJ SIĘ! https://pl.register-deloittece.com/forms/registration.html?webid=744
Celem spotkania jest omówienie głównych założeń regulacji EUDR oraz jej potencjalnych konsekwencji dla podmiotów działających w branży drukarskiej. Podczas webinaru poruszone zostaną kwestie związane m.in. z zakresem towarów objętych EUDR, obowiązkami płynącymi z rozporządzenia oraz sankcjami grożącymi za niespełnianie warunków EUDR.
Agenda spotkania:
1. Wprowadzenie do EUDR.
2. Towary i produkty objęte rozporządzeniem.
3. Podmioty objęte rozporządzeniem i ich obowiązki.
4. Sankcje i kary.
5. EUDR z perspektywy branży drukarskiej.
6. Inne istotne tematy bieżące z zakresu trade compliance.
Już 30 grudnia 2024 roku pierwsze przedsiębiorstwa zostaną objęte obowiązkami wynikającymi z tzw. unijnego Rozporządzenia Deforestacyjnego („EUDR”), które, z zasady, ma zapobiegać wprowadzaniu do obrotu i udostępnianiu na runku unijnym produktów, których wytworzenie przyczyniło się do wylesienia lub degradacji lasów.
Za naruszenie przepisów o EUDR mogą grozić poważne konsekwencje i sankcje, obejmujące m.in.: grzywny wynoszące nawet 4% łącznego rocznego obrotu osiągniętego przez przedsiębiorstwo w całej Unii w poprzednim roku finansowym.
W trakcie webinaru, istniałaby również możliwość zadawania pytań przez uczestników.
Webinar zostanie zorganizowany na dedykowanej platformie webinarowej Deloitte.
Wcześniejsza rejestracja na platformie webinarowej Deloitte jest warunkiem uczestnictwa w webinarze.
Nagranie z webinaru będzie dostępne do pobrania na dedykowanym portalu Deloitte (dostęp do nagrania wiąże się w takiej sytuacji z koniecznością zarejestrowania na portalu (nieodpłatnego).
Serdecznie zapraszamy do inicjatywy Polskiej Izby Druku!