Pomiń zawartość →

Poligrafia a ochrona środowiska

Najlepsze dostępne techniki (BAT) w przemyśle poligraficznym

Raport INTERGRAFU oraz EGF, jest najważniejszym i jedynym źródłem informacji o wymaganiach dotyczących przemysłu poligraficznego w warunkach Unii Europejskiej.
Publikacja wyczerpuje w pełnym stopniu zakres zagadnień związanych z ochroną środowiska we wszystkich procesach produkcyjnych występujących w przemyśle poligraficznym.
Opracowanie jest doskonałą pomocą w podejmowaniu działań ograniczających zanieczyszczanie srodowiska. Pozwoli ono zakładom poligraficznym ocenić, wybrać i przygotować efektywny sposób dostosowania się do wymogów prawa unijnego dotyczącego ochrony środowiska ze względu na fakt przystąpienia do Unii i konieczność funkcjonowania i konkurowania w nowych warunkach.

W pierwszych rozdziałach książki znajduje się metodyka, zakres opracowania, wprowadzenie do przemysłu poligraficznego oraz krótkie omówienie podstawowych procesów poligraficznych. Ponadto przedstawiono szeroki asortyment produkcji poligraficznej.

W drugiej części pozycji przedstawiono przegląd i opis wszystkich technik poligraficznych, procesów produkcyjnych (z podziałem na procesy przygotowawcze, wykonywanie form drukowych, drukowanie i procesy wykończeniowe) w europejskim przemyśle poligraficznym, zarówno w małych jak i dużych zakładach.

Następna najbardziej obszerna część publikacji zawiera zalecenia BAT dla wszystkich procesów produkcyjnych z podziałem na podprocesy, począwszy od przygotowania obrazu, systemów odbitek próbnych, wykonywania form drukowych, procesów drukowania (offsetowego, typograficznego, wklęsłodrukowego i fleksograficznego) i wreszcie procesów wykończeniowych. Dla poszczególnych procesów poligraficznych omówiono zagadnienia ogólne i szczegółowe: stosowane technologie, substancje i materiały, nowe technologie, ewentualnie emisje i progi emisji. W zaleceniach BAT przedstawiono proponowane zmiany i rozwiązania, związane z tym koszty i zastrzeżenia co do konieczności i opłacalności ich wprowadzania.

Opracowanie: INTERGRAF/EGF, Wydanie polskie: PID/COBRPP
Stron: 394, oprawa twarda, format A4

Cena 60 zł.

Specjalny 25% rabat
dla członków PID oraz klientów portalu  printinpoland.com

W sprawie zakupu prosimy o kontakt z COBRPP
tel. (22) 620 63 80, e-mail: cobrpp@cobrpp.com.pl

Członkowie Polskiej Izby Druku


Formularz kontaktowy


Polska Izba Druku

+48 22 295 03 95
+48 22 295 03 96
izbadruku@izbadruku.org.pl
alicja.jarzabek@izbadruku.org.pl
agnieszka.mysiorek@izbadruku.org.pl

Godziny otwarcia
8:00 - 16:00

ul. Marywilska 34E/budynek E1
03-228 Warszawa
skr. poczt. 3

KRS: 0000118432
NIP: 5271084804
REGON: 010365461

    Imię i nazwisko

    Adres email

    Wiadomość