Nowy dyrektor zarządzający w Reprograf-Grafikus

Z początkiem kwietnia Radosław Borkowski dołączył do firmy Reprograf-Grafikus, obejmując stanowisko dyrektora zarządzającego. Borkowski będzie odpowiadał za wzmocnienie i usprawnienie działań operacyjnych oraz długoterminową strategię rozwoju.

Radosław Borkowski jest doświadczonym menedżerem z wieloletnim stażem w zarządzaniu zespołami. Przed dołączeniem do Reprograf-Grafikus z sukcesem kierował polskim oddziałem globalnej marki Somfy, realizując misję popularyzacji rozwiązań automatyki domowej, budynkowej i smart home. Był odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji organizacji pod kątem wielokanałowości dystrybucji, budowanie silnej pozycji multibrandu na polskim rynku (Somfy, Simu, ASA, Mingardi), a także rozwój działalności firmy w Ukrainie, co przyczyniło się do wyłonienia osobnego oddziału Somfy obejmującego ten obszar Europy. Spełnia się również w roli mentora, wspierając rozwój młodych adeptów przedsiębiorczości.

„Rolę lidera w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej buduję w oparciu o całkowitą orientację na transparentne relacje z klientami. Dodatkowo, źródeł długofalowego sukcesu organizacji zawsze szukam w kulturze synergii, czyli łączeniu biznesów i ludzi, tradycji z nowoczesnością. Dlatego z pełnym zaangażowaniem rozpoczynam swoją misję w firmie Reprograf-Grafikus, której 30-letnie doświadczenie na rynku przeplata się z innowacyjnymi rozwiązaniami – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Reprograf-Grafikus.

Radosław Borkowski ma wykształcenie humanistyczno-ekonomiczne, posiada m.in. MBA Rotterdam School of Management, Erasmus University oraz GFKM, University of Gdańsk. Zwolennik innowacji, digitalizacji i ekologicznych rozwiązań. Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki, sygnatariusz Karty Zielonej Transformacji i członek m.in. Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Jest zwolennikiem działań strategicznie ukierunkowanych na zrównoważony rozwój i propagatorem zielonych technologii w połączeniu z IoT.

Polska Izba Druku gratuluje Panu Radosławowi Borkowskiemu objęcia nowej funkcji oraz życzy samych sukcesów!