Rozpoczęliśmy nową edycję konkursu –wszelkie informacje w zakładce Złoty Gryf

Ostatnio zaktualizowany w 2023-09-06

Grand Prix Złotego Gryfa

28 listopada w Poznaniu podczas spotkania liderów branży podczas Art Of Color i Gali Złotego Gryfa odbędzie się wręczenie nagród dla zwycięzców Konkursu.

Organizowany przez Polską Izbę Druku jest największym i najstarszym w Polsce konkursem obejmującym całe spektrum produkcji poligraficznej,

Przypomnijmy – celem konkursu jest wyłonienie najlepszego, względem jakościowego i technicznego wykonania, wyrobu poligraficznego.

Produkty mogą zgłaszać zarównano ich wykonawcy (drukarnie) jak i ich właściciele (np. wydawcy lub firmy handlowe). Zostanie laureatem tej rywalizacji jest równoważne z certyfikatem najwyższej jakości produkcji.

W tym roku, zgodnie z zapowiedziami, sam konkurs Złotego Gryfa został przemianowany na Złoty Gryf Grand Prix.
Rozszerzona została ilość kategorii, włączone nagrody i wyróżnienia dla uczącej się młodzieży oraz innowatorów i wynalazców.

Oto wachlarz kategorii:

1. Produkt jedno- lub wielobarwny w oprawie prostej

2. Produkt jedno- lub wielobarwny w oprawie złożonej

3. Kalendarz

4. Czasopismo wielobarwne

5. Opakowanie z nadrukiem z tektury litej

6. Opakowanie z nadrukiem z tektury falistej

7. Opakowania giętkie z nadrukiem

8. Opakowanie z nadrukiem z materiałów alternatywnych

9. Etykieta

10. Wielkopowierzchniowy produkt reklamowy z nadrukiem

11. Produkt informacyjno-reklamowy z nadrukiem

12. Produkt tekstylny z nadrukiem

13. Innowacyjny produkt z nadrukiem

14. Uczniowski Gryf – nagroda dla uczniów zawodu z wybitne osiągnięcia naukowe

15. Młody Gryf – nagroda dla studentów i absolwentów wyższych uczelni z wybitne

Osiągnięcia naukowe

16. Mistrzowski Gryf – nagroda dla pracowników branży za wybitne innowacje wdrożone

w procesy produkcyjne

17. Zielony Gryf – nagroda dla firm za wybitne wdrożone rozwiązania proekologiczne

Prace konkursowe to produkcja wykonana w kraju od 01.01.2022 do 01.06.2023

Nabór prac prowadzony jest do 9 Października 2023 roku (miejsce naboru: Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej ul. Konwiktorska 2 00-217 Warszawa.

Prosimy o składanie prac z dopiskiem: KONKURS ZŁOTEGO GRYFA / DR HAB. INŻ. GEORGIJ PETRIASZWILI).

Dla kategorii Uczniowski Gryf i Młody Gryf udział w Konkursie jest darmowy.

W pozostałych kategoriach wystawienie swoich produktów jest w cenie 500,00 zł + VAT (dla członków samorządów branży) oraz 750,00 zł + VAT (pozostali uczestnicy) za zgłoszenie każdego wyrobu w jednej kategorii.

Główną nagrodą dla zwycięzcy danej kategorii jest statuetka Złotego Gryfa oraz nagroda rzeczowa o wartości 4,000 zł do wykorzystania z asortymentu oferowanego przez danego sponsora nagrody.

Zasady przyznawania nagród i wyróżnień w ramach konkursu Złotego Gryfa pozostaną w tej edycji bez większych zmian, co dotyczy pierwszych 12. oraz ostatniej 15. kategorii.

Jednak w związku z ogromnym znaczeniem rozwoju i promocji systemu kształcenia zawodowego dla całej branży poligraficzno – konwertingowej, Polska Izba Druku proponuje by zwycięzcy swoje nagrody rzeczowe o wartości 4000 zł ufundowane przez sponsorów w poszczególnych kategoriach przekazywali na rzecz wybranych przez siebie szkół branżowych, techników lub uczelni wyższych.

W dwóch kategoriach dedykowanych uczniom i studentom nagrodą powinny być płatne praktyki u fundatorów lub w przypadku niemożności ich odbycia ekwiwalent pieniężny.

Przedstawiciele wskazanych jednostek edukacyjnych zostaną zaproszeni na uroczystość zakończenia konkursu.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie Złotego Gryfa!

Zaskocz branżę swoim produktem!